اسلام؛ دین عشق و صلح

islam-is-not-the-enemyاسلام به عنوان یکی از ادیان الهی که در سراسر جهان پیروانی دارد، امروز بیش از همیشه از جناح‌های مختلف مورد هجمه قرار گرفته و متاسفانه یاوران نیک‌کردارش کمتر از همیشه هستند.

از یک سو تندروهای افراطی همچون طالبان و این روزها داعش، خود را گروه‌های اسلامی می‌نامند و بنام اسلام دست به وحشی‌گری و عملیات‌های تروریستی می‌زنند و با این کار چهره‌ای ضدانسانی از اسلام به نمایش می‌گذارند.

از سوی دیگر عملکرد برخی کشورهایی که دین اصلی‌شان اسلام معرفی شده، گفتارها و رفتارهایی دارند که چهره عبوس اسلام را بیش از چهره رحمانی و صلح‌طلب آن به جهان نشان می‌دهد.

یک طرف دیگر این قضیه هم مخالفان حکومت‌های اسلامی هستند که برای نشان دادن مخالفت خویش با حاکمان به هر حربه‌ای دست می‌برند و با روش‌های گاه غیرمنطقی برای اثبات ادعاهای‌شان تیشه به ریشه اسلام می‌زنند تا از این طریق حکومت را زیر سوال ببرند. و دیگرانی هم که شناخت درستی از اسلام ندارند با دیدن این رفتارها و گفتارها دید نادرستی از اسلام پیدا می‌کنند.

اما نه طالبان و داعش نماینده و مجری احکام اسلام روی زمین هستند، نه کشورهایی که بنام اسلام حکومت می‌کنند و نه روشنفکرمابانی که مخالف حکومت‌های اسلامی هستند!

اسلام دینی الهی است که آن را باید با خواندن قرآن و تأمل در آن شناخت. بدون توجه به مغلطه‌ها و حاشیه‌هایی که در این مورد می‌شود. متاسفانه مسیر نزول و رشد این دین پر بود از انواع و اقسام حیله‌گری‌ها، و این فریب‌ها و نیرنگ‌ها هر روز مثل ویروس‌ها قوی‌تر و مکارتر از قبل گسترش پیدا کردند و کار را به جایی رساندند که امروز هرکس برای توجیه خودخواهی‌ها و قدرت‌طلبی‌هایش قرآن بر سر نیزه می‌زند و پرچم اسلام را بلند می‌کند.

اما خدای اسلام، همان خدای خوبی‌هاست که هیچ‌کس در دنیا به حال مردم، چه اسلام داشته باشند و چه نه، مهربان‌تر از او نیست، و جز خیر و صلاح مردم را نمی‌خواهد و بدی‌ها و زشتی‌ها هرگز از جانب او نیست.

پس اگر رفتار و گفتاری دیدید که بنام اسلام بود اما خیری در آن نبود و شر بود، بدانید که اسلامی نیست و گوینده و مجریش فریبکاری دغل‌باز است!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۴ دیدگاه برای “اسلام؛ دین عشق و صلح”

 1. اسلام به ذات خود ندارد عیبی ، هر عیب که هست از مسلمانی ماست ….
  عالی بود عالی

 2. سلام…
  واقعا ممنون…. واقعا عالی فرمودید…
  متاسفانه چیزی که از اسلام داره توسط گروه‌هایی مثل داعش نشون داده میشه، برا خود مسلمون ها هم ترسناکه! چه برسه به دیگران…

  اما تعجب از حکایت کشورهای با حکومت اسلامی هست که اینجوری زدن به تیپ هم :( این وسط فقط مسلمون ها و اسلام و مردم بی‌گناه هستن که بین یه مشت تروریست گیر افتادن…

 3. با نظر شما موافق نیستم، رنک شما را به دلیل فرو ریختن برج شکننده باورتان، میزفهمم، اما شما بیشتر از آیت الله خمینی، ملا عمر أفغانی و البغدادی امروزی نه اسلام را می شناسید و نه صادق تر از آنها نسبت به باورتان هستید، نوشته های آنها را بخوانید و به عملکرد آنها نگاه کنید و اگر صادقید أرج بگذارید. همین.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.