beep tunes ؛ بهانه‌ی رعایت کپی‌رایت موزیک

تقریباً همه‌ی ما با مسئله حقوق نشر و کپی‌رایت آشنا هستیم و می‌دانیم که برای حفظ حقوق و حتی گاهی نان صاحبان آثار لازم است که آثار آنان را از راه‌های قانونی خریداری کنیم و از کپی کردن آن‌ها بپرهیزیم.

یکی از گروه‌هایی که به شدت از کپی کردن‌های غیرقانونی مخصوصاً در اینترنت آسیب می‌بینند خواننده‌ها و اهالی موسیقی هستند. خیلی از ماها به این بهانه‌ها که «ابتدا آلبوم را دانلود می‌کنم و اگر خوشم آمد نسخه اصلیش را می‌خرم» یا «الان حوصله نمی‌کنم به فروشگاه بروم، دانلودش راحت‌تر است» و… آثاری که عده زیادی برایش زحمت کشیده‌اند را در عرض چند دقیقه دانلود می‌کنیم و روزها و شب‌های زیادی با گوش دادن به آن‌ها خاطره می‌سازیم!

اما حالا دانلود موسیقی ایرانی هم به راحتی خرید اینترنتی هر محصول دیگری شده است! بییپ‌تونز سرویسی است که امکان خرید مقرون به صرفه و قانونی آثار موسیقی مجاز ایرانی را فراهم آورده است.

beeptunes

در beep tunes علاوه بر آن‌که می‌توان آلبوم‌ها و تک‌آهنگ‌های هنرمندان ایرانی را با کپی‌رایت دانلود کرد، برای خرید این آثار از آن‌جایی که هزینه دیسک و کاور وجود ندارد، مبلغ کمتری هم می‌پردازید. مثلاً من همین چند دقیقه پیش آخرین آلبوم مازیار فلاحی بنام ماه هفتم را به قیمت تنها ۲۵۰۰ تومان خریدم! آیا واقعاً فکر نمی‌کنید هزینه کردن به اندازه یک بسته پفک برای خرید یک آلبوم موسیقی به صرفه باشد؟! پس لطفاً دیگر بهانه نیاورید!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۲ دیدگاه برای “beep tunes ؛ بهانه‌ی رعایت کپی‌رایت موزیک”

  1. سلام اقای جم
    متاسفانه همین نوع دانلودها به هنرمندان کشورمون خیلی اسیب زده
    حالا چه دانلود فیلم چه دانلود موسیقی یا هر نوع دانلود غیرقانونی دیگه ای
    اگه هرکسی به اندازه خودش از این نوع دانلودهای غیر قانونیش کم کنه همه چیز خوب میشه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.