Apple iWork vs. Microsoft Office

اگر از کاربران محصولات شرکت Apple هستید، حتماً می‌دانید که این شرکت مجموعه نرم افزاری بنام iWork دارد که در آن ابزارهایی برای ویرایش متن (Page)، کار با اعداد (Numbers) و ارائه (Keynote) وجود دارند. این ابزارها هم برای سیستم عامل Mac ارائه می‌شوند و هم برای سیستم‌عامل iOS. اما اگر مثل من ۹.۹۹$ پول بدهید و یکی از آن‌ها را بخرید، تازه متوجه می‌شوید که چه خبط بزرگی مرتکب شده‌اید! و این درد را وقتی بیشتر حس می‌کنید که شرکت Microsoft نسخه iOS مجموعه نرم افزاری Office را ارائه دهد. با اینکه Word و Excel و Powerpointی که برای iPad ارائه شده‌اند، قابلیت فقط خواندن را دارند و برای ویرایش کردن لازم است که اکانت سالانه Office 365 خریداری شود، اما همان Microsoft OneNote هم که رایگان است خیلی بیشتر از مجموعه نرم افزارهای iWork به کار می‌آید. هم ظاهر زیباتری دارد و هم کار با آن آسانتر و روان‌تر است.

اگر به تصویر زیر که اپلیکیشن Page را در سمت راست و Word را در سمت چپ نشان می‌دهد، نگاه کنید، بیشتر موضوع را درک خواهید کرد:

page-mac-ipad

این‌ها را گفتم که یک وقت شما هم گول تبلیغات پر زرق و برق Apple را نخورید و برای اپلیکیشن‌هایش پول‌های گزاف نپردازید!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۲ دیدگاه برای “Apple iWork vs. Microsoft Office”

  1. iWork که مجانیه. من تو آی پد دانلود و نصب کردم بدون اینکه پولی پرداخت کنم. من عاشق مجموعه آفیس تو پی‌سی هستم و با این دوتا توی آی‌پد زیاد کار نکردم ولی چندین بار دیدم که خیلی‌ها از Page اپل راضی بودن. فکر می‌کنم به سلیقه و عادات هم بستگی داره و مهم اینه که آدم توانایی این رو داشته باشه که به ابزاری که دستشه تسلط بالایی داشته باشه و نهایت استفاده رو ازش ببره

    1. البته فکر کنم مجموعه iWork همراه با بعضى از آیپدها (اگه اشتباه نکنم iPad Air) بصورت رایگان داده میشه و بقیه باید براى هر اپش ٩.٩٩$ بپردازند.
      مسلماً iWork هم مجموعه بدى نیست اما در مقایسه با امکانات Office خیلى کمبودها داره به نظرم. به همین خاطر هم هست که در چند روز اول عرضه office براى آیپد بیش از ١٢میلیون بار دانلود شده!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.