درسنامه‌هایی که همه باید یاد بگیریم

قبلاً یکبار درباره‌ی درسنامه نوشته بودم. اما برای آن‌هایی که تابحال درباره‌اش نشنیدند یا ساده از کنارش گذشتند و تجربه‌اش نکردند، یکبار دیگر برای یادآوری از زبان خود بروبچه‌های درسنامه آن را معرفی می‌کنم:

آموزش از راه دور یکی از روش‌های آموزشی این روزها در دنیا است که به دلیل در دسترس بودن در هر نقطه‌ای که یک خط اینترنت باشد، با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. آموزش کاربران اینترنت در ایران نیز یکی از مسائلی است که طی سال‌های اخیر دارای اهمیت زیادی شده است. در همین راستا آموزش از راه دور این کاربران ایده‌ای است که درسنامه در قالبی جدید آن را ارائه می‌دهد.

درسنامه، وب‌سایت آموزش از راه دور بر مبنای ایمیل است که کاربران می‌توانند با دریافت واحدهای آموزشی از طریق ایمیل و بدون مراجعه به وب‌سایت درسنامه، درس‌ها را خوانده و در آزمون‌ها شرکت کنند.

مزیت درسنامه بر دیگر سیستم‌های آموزشی از راه دور در روش ارتباط با کارآموزان است. در روش‌های متداول آموزشی در دنیا، کاربران برای مشاهده و شرکت در آزمون باید به وب‌سایت خاصی مراجعه کنند، اما در درسنامه تمامی این کارها در ایمیل کاربر صورت می‌گیرد و کاربر نیاز به مراجعه به وب‌سایت درسنامه ندارد.

تا زمان انتشار این مطلب ۲۵ دوره‌ی آموزشی در رده‌های انیمیشن، سینما، عکاسی، مهارت‌های اینترنتی، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های کامپیوتری، گزارش‌گری چند رسانه‌ای و مینی‌دوره در درسنامه ارائه می‌شود که جهت شرکت در هر یک از این دوره ها کافی است یک ایمیل خالی به آدرس آن دوره ارسال نمائید.

به نظر من گذراندن بعضی از دوره‌ها مثل مبانی امنیت در کامپیوتر و اینترنت یا مبانی پشتیبان‌گیری از اطلاعات برای همگان لازم است.

اما اگر وبلاگ‌نویس هستید پیشنهاد می‌کنم تا دوره‌های وبلاگ‌نویسی، آشنایی با اچ‌تی‌ام‌ال و فناوری‌های اینترنتی و بخصوص امنیت در وبلاگ‌نویسی را از دست ندهید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!