رای‌گیری برترین وبلاگ‌ها در دوئچه‌وله

مدتی‌ست که مرحله‌ی نهایی هفتمین دوره‌ی انتخاب برترین وبلاگ‌ها در دوئچه‌وله (The Bobs) آغاز شده است. من در دوره‌های قبل هم درباره‌ی این مسابقه مطالبی نوشته بودم:

The BOB چیست؟

BOB مخفف Best Of Blogs، بزرگترین مسابقه بین‌المللی برای انتخاب بهترین وبلاگ، پادکست و ویدئوبلاگ است که توسط بنیاد دوئچه‌وله (که در حقیقت صدا و سیمای برون مرزی آلمان است) از سال ۲۰۰۴ تاکنون برگزار می‌گردد. این مسابقه در حال حاضر بین وبلاگ‌های یازده زبان دنیا، از جمله فارسی برگزار می‌شود.

این دوره نسبت به دوره‌های قبل تغییرات اساسی داشته است. از آن جمله می‌توان به تغییر در دسته‌بندی‌های موجود و اضافه شدن بخش شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. اما از طرف دیگر حالا وب‌سایت The Bobs فقط به دو زبان انگلیسی و آلمانی در دسترس می‌باشد که به نظر من یک نوع پس‌رفت محسوب می‌شود! اما به هر حال داوران The Bobs (که آرش آبادپور هم در بین آن‌هاست) نامزدهای نهایی بخش‌های مختلف را معرفی کرده‌اند و حالا موقع آن رسیده است که مردم به این کاندیداها رای دهند. این رای‌گیری تا ۲۲ فروردین ماه (April 11) ادامه خواهد داشت و پس از آن برندگان نهایی معرفی خواهند شد.

کاندیداهای ایرانی بخش‌های مختلف The Bobs 2011 به شرح ذیل می‌باشند:

جایزه‌ی بهترین وبلاگ‌های فارسی زبان

مجمع دیوانگان – باران – دست‌نوشته‌ها – ندای امروز – هفت – در قند قزل آلا – یاداشت‌های توپ سرگردان – آهو نمی‌شوی به این جست‌و‌خیز گوسپند – راز سربه‌مهر، یادداشت‌های محمد معینی – مریم‌اینا – خارخاسک هفت‌دنده

جایزه‌ی بهترین وبلاگ

هفت

جایزه‌ی ویژه‌ی گزارش‌گران بدون مرز

راز سر به مهر

جایزه‌ی ویژه‌ی حقوق بشر

بنیاد توانا

جایزه‌ی بهترین کانال ویدیوئی

ایستاده با مشت

جایزه‌ی بهترین استفاده از تکنولوژی برای بهبود وضعیت اجتماعی

بالاترین

جایزه‌ی بهترین کمپین اجتماعی

کمپین بین‌المللی برای لغو مجازات اعدام در ایران

وبلاگ‌هایی که بیشترین آرا را کسب کنند، برنده‌ی جایزه‌ی منتخب مردم خواهند شد. اما امسال برای اینکه رای‌گیری از سلامت نسبی بیشتری برخوردار باشد، محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است. از آن جمله اینکه برای رای دادن، بایستی با حساب کاربری فیس‌بوک یا توئیترتان وارد شوید. همچنین شما در هر دسته‌بندی، فقط یکبار در هر ۲۴ساعت می‌توانید رای بدهید.

نحوه‌ی رای دادن در مسابقه‌ی برترین وبلاگ‌های دوئچه‌وله ۲۰۱۱

۱- پس از بارگذاری سایت The Bobs، در منوی رای‌گیری موجود در بالای صفحه، روی یکی از گزینه‌های Facebook Login یا Connect with Twitter کلیک کنید.

همان‌طور که گفته شد، برای شرکت در رای‌گیری شما بایستی یک حساب کاربری در Facebook یا Twitter داشته باشید. اگر هنوز عضو این سایت‌ها نیستید، پیشنهاد می‌کنم که سر و گوشی در آن‌ها آب دهید!

برای مثال اگر بخواهیم با حساب کاربری توئیتر وارد شویم، بعد از کلیک روی گزینه‌ی مربوطه، پنجره‌ای شبیه به پنجره‌ی زیر باز خواهد شد که لازم است تا روی گزینه‌ی Connect برای ادامه‌ی کار کلیک کنید:

۲- بعد از وارد شدن لازم است تا از منوی Category دسته‌بندی موردنظرتان را برای رای دادن انتخاب کنید:

۳- پس از انتخاب دسته‌بندی موردنظر، زیر منوی I vote for، کاندیداها قابل روئت خواهند شد. کافیست که نامزد دلخواه‌تان را انتخاب کنید و در انتها روی گزینه‌ی VOTE برای ثبت رای‌تان کلیک نمائید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۲ دیدگاه برای “رای‌گیری برترین وبلاگ‌ها در دوئچه‌وله”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.