ایده بازی وبلاگی برای شب یلدا : «شادگویی شبانه»

این روزها، اکثراً زندگی پردغدغه‌ای داریم. پر از تنش، گرانی، نگرانی و…! اما اوقاتی هم هستند که به شکل سنتی، اغلب شاد می‌گذرند. یکی از این اوقات همین پیش پای ماست: شب یلدا! شبِ شب نشینی در درازترین شب سال!

با خودم گفتم همتی کنیم و بعد از مدت‌ها یک بازی وبلاگی در بلاگستان برپا کنیم. یک بازی وبلاگی که فضا را برای پشت وب نشینی آن شب‌مان، شادتر کند، تا برای یک شب هم که شده، در وب‌گردی‌های‌مان مطالب شاد بخوانیم و یا حتی خنده‌دار!

ایده این است که در شب یلدا، هر کس که وبلاگ دارد، مطلبی شاد بنویسد. این مطلب می‌تواند هر چیزی مثل یک خاطره شاد، یک حکایت شاد، یک لطیفه شاد، یک آرزوی شاد، یک تصویر شاد، یک فید فرفری شاد و هر چیز شاد دیگری باشد!

به گمانم این آزادترین موضوع یک بازی وبلاگی باشد! اما شاید همین امر بهانه‌ای شود برای ستاندن بهانه تا همگان با «شادگویی شبانه»‌ی یلدا شب‌مان همراه شوند و لحظات شادی را در بلاگستان به پا کنیم.

به هر حال زندگی به امید شاد بودن جاری‌ست، بیائید دلیلی برای شادی همدیگر شویم…

پی‌نوشت‌ها:

۱- دعوت می‌کنم از حدیثه بانو تا در آستانه دی‌ماه، که ماه شیرینی است در زندگی مشترک‌مان، شاد بگوید.

۲- از حورا خانوم، منیره خانوم، شایان شلیله عزیز، و حامد صفای نازنین بابت شکل‌دهی به ایده‌ی خام بازی وبلاگی شب یلدا تشکر می‌کنم، و  از ایشان دعوت می‌کنم تا در «شادگویی شبانه» شب یلدا، آغازگر باشند.

۳- برای این‌که دسترسی به شادگویی‌های شبانه آسان‌تر شود، همه آن‌ها را در پستی لینک خواهم داد. لذا می‌توانید از طریق sadeghjam@ در توئیتر یا sadeghjam در جیمیل و یا فرم تماس، خبر مطلبی که در شب یلدا نوشتید را به من برسانید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۸ دیدگاه برای “ایده بازی وبلاگی برای شب یلدا : «شادگویی شبانه»”

  1. ایده بسیار خوبی بود آقای جم. فکر نمیکردم این بازی تا وبلاگ های تخصصی هم کشیده بشه که شد!

  2. این بار هم دیر رسیدم ایده ی جالبی بود [این شکلکها که میزنن تو سر خودشون کوشن؟] (آخه امشب دو تا پست با هم داشته بلاگمون)
    شب یلدای بلاگستان رو شاد کردی، خدا دلت رو شاد کنه Di..

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.