ایجاد نوارابزار اختصاصی برای وبلاگ‌تان

اگر در حال خواندن این مطلب در اینترنت هستید، پس بدون شک کار با انواع مرورگرهای اینترنتی را تجربه کرده‌اید. حتماً در مدت استفاده‌تان از مرورگرها، انواعی از نوارابزارهای (Toolbar) معروفی چون Google Toolbar، Yahoo Toolbar و… را نیز دیده‌اید. به طور کلی نوار ابزار، نواریست که در بالای مرورگرتان قرار می‌گیرد و لیستی از ابزارهای مفید یک سایت یا نرم افزار را در اختیارتان قرار می‌دهد تا در هنگام وب‌پوئی، دسترسی سریعتری به این ابزارها داشته باشید. برای نمونه در نوار ابزار گوگل، علاوه بر فیلد جستجوی گوگل، ابزارهایی چون نمایشگر رنکینگ صفحاتی که مرور می‌کنید، ابزارهای اشتراک گذاری، ابزار مترجم گوگل و… جاسازی شده‌اند و شما در هنگام کار با مرورگر، براحتی می‌توانید از این ابزارها استفاده کنید، تا وب‌پوئی شیرین‌تری داشته باشید.

حالا تصور کنید که شما هم می‌توانستید برای وبلاگ‌ یا وب‌سایت‌تان یک نوار ابزار اختصاصی بسازید و آن‌را در اختیار مخاطبان‌تان قرار دهید! Conduit وب‌سرویسی است که این امکان را برای‌تان فراهم می‌آورد!

Conduit این امکان را برای‌تان فراهم می‌آورد که بصورت رایگان و تنها با چند کلیک ساده، یک تول‌بار اختصاصی بسازید. شما در نوارابزارتان می‌توانید ابزارهایی چون: لوگو و لینک اختصاصی، پنل جستجو، نمایشگر آخرین مطالب فید، توئیت‌ها، منوی فیس‌بوک، چت و… را قرار دهید.

پس از شخصی‌سازی نوارابزارتان و ذخیره کردن آن، Conduit یک صفحه‌ی اختصاصی را به آن نسبت می‌دهد و خروجی نوارابزارتان را برای مرورگرهای FireFox، Internet Explorer و Safari تولید می‌نماید.

شما می‌توانید نمونه‌ای از نوارابزاری را که من برای بلاگ‌نوشت ساخته‌ام را از اینجا دریافت کنید. با نصب نوار ابزار بلاگ‌نوشت، علاوه بر اینکه یک فیلد جستجوگر در نوارابزار مرورگرتان خواهید داشت، آخرین عناوین مطالب بلاگ‌نوشت و خودمونی‌ها را خواهید دید. همچنین می‌توانید آخرین توئیت‌های مرا مستقیماً از نوارابزار مرورگرتان بخوانید یا اینکه به منوی فیس‌بوک‌تان دسترسی پیدا کنید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

یک دیدگاه برای “ایجاد نوارابزار اختصاصی برای وبلاگ‌تان”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.