همراه بانک (Mobile Banking)

یکی از انواع خدمات الکترونیکی که امروزه، بانک‌ها به مشتریان خود ارائه می‌دهند، «بانکداری همراه» یا «موبایل بانکینگ» است. این فناوری، به صاحبان حساب‌های بانکی، این امکان را می‌دهد تا توسط گوشی تلفن همراه خود به حساب بانکی خود دسترسی پیدا کنند و برخی از تراکنش‌های مالی خود را از این طریق به انجام برسانند. بعضی از این تراکنش‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • اطلاع از مانده حساب
 • اطلاع از چند تراکنش آخر حساب
 • انتقال وجه بین حساب‌ها
 • پرداخت قبوض آب، برق، گاز، تلفن
 • خرید شارژ سیم‌کارت همراه اول و ایرانسل

با اینکه اکثر بانک‌های ایرانی این سرویس را ارائه می‌دهند و با وجود اینکه سرویس‌های ارائه شده، حالت عمومی دارند و اکثر خانوارها به آن‌ها نیازمندند، اما متاسفانه به نظر می‌رسد که اکثر مردم با این سرویس‌ها آشنایی ندارند و یا از آن به طور معمول استفاده نمی‌کنند. توصیه می‌کنم، در صورتی که از همراه بانک استفاده نمی‌کنید، پس از خواندن این خطوط، چند دقیقه از وقت‌تان را جهت نصب و فعال‌سازی نرم افزار همراه بانک صرف نمائید. مطمئن هستم که از این کار هرگز پشیمان نخواهید شد!

برای یافتن نرم افزار موبایل بانکینگ، بانک مورد نظر خود را از لیست زیر انتخاب کنید و روی لینک آن کلیک نمائید تا به صفحه بانکداری همراه آن راهنمائی شوید. در این صفحه، علاوه بر نرم افزار مربوطه، راهنمای گام به گام استفاده از نرم افزار را نیز خواهید یافت:

بانک اقتصادنوین – بانک پارسیان – پست بانک – بانک تجارت – بانک توسعه صادرات بانک سپه

بانک سینابانک صادراتبانک صنعت و معدنبانک مسکنبانک ملتبانک ملی

اگر شما خواننده‌ی این خطوط هستید، پس شکی نیست که توانایی استفاده از همراه بانک را نیز دارید. علاوه بر آن از شما انتظار می‌رود که برای داشتن جامعه‌ای پیشرفته‌تر، به گسترش استفاده از این ابزار نوین در میان اطرافیان‌تان بکوشید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۷ دیدگاه برای “همراه بانک (Mobile Banking)”

 1. شاید فکر کنید آدم “ضایعی” هستم، ولی به عنوان یه عضو همیشگی دنیای مجازی که صبح تا شب و شب تا صبحم تو کوچه پس‌کوچه‌های این دنیا سپری میشه، هیچوفت نتونستم خودم رو راضی کنم از ابزار آنلاین بانکی استفاده کنم. نمی‌تونم بهش اعتماد کنم!

 2. سپاس ولی به صفحه‏ی بانک ملت که می‏روم؛ مرورگر پیغام می‏دهد که certificate نامعتبر است.

 3. من مدت هاست که از همراه بانک اکثر بانکهایی که حساب دارم استفاده میکنم اما غیر از اعلام مانده حساب که اون هم شاید بعد از چند ساعت انتظار پیام بده دیگه نتونستم حتی شارژ سیم کارت بگیرم چه برسه به انتقال وجه!
  اما امیدوارم روز به روز بهتر بشه.

 4. با سلام
  اقا لطفا لینک بانک پارسیان رو درست کن به پست بانک لینک کردی و لطفا دقت کن چون مسائل مالی شوخی بردار نیست (به قول یه پیری : اول پول بعد ناموس)

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.