سرویس میکروبلاگینگ Yahoo Meme

Yahoo Meme سرویس میکروبلاگینگ جدیدی است که یاهو به دنیای مجازی معرفی کرد. یاهو معتقد است این سرویس جائی است برای تکثیر یافتن محتوا بین افراد و آنرا اینگونه تعریف می کند: “جائی است که شما هر چیز جالبی را با دیگران به اشتراک می گذارید.” محتوایی که شما در Meme منتشر می کنید، می تواند از نوع متن، تصویر، فیلم و حتی صدا باشد.

Yahoo Meme سرویس میکروبلاگینگ جدیدی است که یاهو حدود سه هفته پیش به دنیای مجازی معرفی کرد. معنای لغوی Meme اینگونه تعریف شده است: “مِم (مِمه؟!)، نوعی محتوای تحت وب است که خیلی سریع پخش می شود و توجهات زیادی را به خود جلب می کند”.

واژه Meme نخستین بار توسط Richard Dawkins در کتاب The Selfish Gene در سال ۱۹۷۶ بکار برده شد، و به نوعی رفتار بخصوص اشاره دارد که بین افراد بخصوصی تکثیر می شود. مثل کاری که ژنها انجام می دهند. حالا یاهو از همین واژه به عنوان نام سرویسی استفاده کرده است که معتقد است جائی است برای تکثیر یافتن محتوا بین افراد و آنرا اینگونه تعریف می کند: “جائی است که شما هر چیز جالبی را با دیگران به اشتراک می گذارید.”

محتوایی که شما در Meme منتشر می کنید، می تواند از نوع متن، تصویر، فیلم و حتی صدا باشد. یاهو امیدوار است که مِم های شما در این محیط شرایط مناسب را بیابند و سریعاً به مرحله تکثیر برسند!

از قابلیتهای Meme عبارتند از:

 • انتشار متن، بدون محدودیت کاراکتری
 • انتشار تصویر (با آپلود کردن یا لینک دادن)
 • لینک دادن به ویدئوهای Youtube و Vimeo
 • انتشار فایلهای صوتی (با لینک دادن)
 • گذاشتن نظر برای مِم های دیگران
 • Repost کردن مِم ها
 • رده بندی مِم هایی که بیش از همه تکثیر شده اند (Popular Memes)

قابل ذکر است که Yahoo Meme هنوز در مرحله آلفا قرار دارد و به بهره برداری کامل نرسیده است. حتی عضویت در این وب سرویس نیز نیاز به دریافت دعوتنامه دارد. اگر تمایل دارید این سرویس را تست کنید، به meme.yahoo.com بروید و آدرس ایمیل تان را بگذارید تا پس از چند روز از شما دعوت شود که این سرویس را بچشید!

به هر حال اگر گذرتان به این سرویس خورد، مِم های مرا اینجا می توانید ببینید!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۱۶ دیدگاه برای “سرویس میکروبلاگینگ Yahoo Meme”

 1. به سرویس های یاهو اعتماد ندارم.
  یاهو ۳۶۰ برام مهم بود.توش چیزایی داشتم که می خواستم نگهشون دارم اما این سرویس رو تعطیل کرد.
  امیدوارم که این سرویس سرنوشت بهتری پیدا کنه ;)

  1. @محمود رمضانی, با اجازه آقا صادق!
   سلام. شما می تونستی تمامی اطلاعات موجود در ۳۶۰ رو به پروفایل یاهوی خودت منتقل کنی. تمامی پست ها با کامنت ها. از خیلی وقت پیش اعلام عمومی کرده بودن که قرار تعطیل بشه و حتی بعد از تعطیلیش هم فکر میکنم تا یکی دو ماه می تونستی این انتقال مطالب رو انجام بدی. تعجب می کنم که شما چطور با خبر نشدی.

   1. باخبر بودم.
    اما من پیغام هایی که تو اینباکسش بود رو می خواستم و نه مطالب وبلاگش رو.

 2. سلام. مرسی از توضیحت صادق جان. تا اونجایی که من متوجه شدم به هر گونه «فعالیت، کار یا ورزش گروهی و دوستانه» اصطلاحا meme گفته میشه. به نظر من این سرویس با کامل تر شدن میتونه موفق تر و محبوب تر از توییتر بشه.
  اددت کردم. فعلا

 3. با آقای رمضانی ۱۰۰ درصد موافقم. یاهو! دیگر قابل اعتماد نیست. در سال های اخیر ایمیل یاهو! به طرق مختلف تغییر شکل داده است. سرویس ها ی جدیدی را به ایمیل اضافه می کند که کاملاً به درد نخور هستند و جز کند کردن سود دیگری ندارند. نسخه بتا هم که اصلاً جالب نیست. به تازگی هم طرح سوال را برای امنیت رمز عبور الزامی کرده است. سرویس جئو سیتی نیز که پس از نقص فنی بسیار سرآخر بسته شد!
  حتماً به من سر بزن و آخرین خبر ها را بخوان، یک یادداشت در همین باره دارم.

 4. درود بر صادق خان
  سپاس گزارم مطلب جالبی بود
  همونطور که من خودمم هم حدس میزدم یاهو غیر از مسنجرش سایر سرویسهاش توی کاربران ایرانی محبوبیت نداره .

  صادق خان چرا یه مطلب در اینباره نمینویسی؟ و یا یه نظر سنجی راه نمیندازی؟
  فکر میکنم موضوع بدی نباشه :)

  ————-

  روزگاریست که کس را به کسی یـاری نیست جــز دل آزاری و نیــــــرنگ و ریـــاکـــاری نیست

  هـر چه غــم بـود به دوش دل مـــردم شد بــار گوئـیا قسمت مــا غیــــر گــــران بـــاری نیست

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.