چشم اندازهای جدید Office 2010

مدتی است که نسخه آزمایشی مجموعه نرم افزاری Microsoft Office 2010 منتشر شده است. البته تا عرضه نهایی این محصول زمان زیادی باقیست، اما تا آن هنگام بیائید با هم نگاهی به چشم اندازهای تازه این محصول بیاندازیم.

لوگوی آغازین Office، شکل و رنگ جدیدی به خود گرفته، و البته لود شدن نرم افزار به مراتب سریعتر از همیشه شده است:

! برای دیدن اندازه واقعی تصاویر، روی آنها کلیک نمائید !

نوار ابزار و محیط کاربری نرم افزارهای Office 2010 و از جمله Word، تقریباً مشابه همان Office 2007 است:

در نسخه آزمایشی موجود، منوی File بیشترین نوآوری را در Office 2010 از نظر ظاهری داشته است. مشخصات نویسی، تنظیم مجوزها، هماهنگی سازی ها، اشتراک گذاری ها، و… در آفیس جدید، رنگ و بویی تازه یافته اند:

ساختارهای فایلی آماده (Template) منسجم تر و بیشتری در اختیار کاربران قرار گرفته است (البته فعلاً بصورت آنلاین! که شاید همیشه آنلاین باقی بماند!):

پنجره مربوط به تنظیمات پرینت نیز شکل جدیدی به خود گرفته است:

هرچه که پیش تر می رویم، تاکید مایکروسافت بر فعالیتهای آنلاین بیشتر می شود. در نسخه ۲۰۱۰ ورد، شما علاوه بر اینکه می توانید فایلهایتان را مستقیماً به دوستان تان ایمیل کنید یا از طریق اینترنت فکس کنید، می توانید آنها را به فرمتهای PDF یا XPS هم ذخیره کنید تا استفاده برای کاربرانی که از Office استفاده نمی کنند هم راحت تر باشد.

من نسخه آزمایشی Microsoft Office 2010 را از دانشنامه نرم افزاری سافت گذار دانلود کرده ام. یکی از ویژگی های این سایت داشتن لینکهای مستقیم و امکان Resume برای دانلودهاست که برای اینترنت سرعت پائین خیلی بکار می آید. اگر شما هم تب استفاده از نرم افزارهای جدید را دارید، حتماً این نسخه فوق العاده را دانلود کنید و از امکاناتش بهره ببرید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۶ دیدگاه برای “چشم اندازهای جدید Office 2010”

 1. نمیدونم انگار همین دیروز بود که ۲۰۰۷ به بازار اومد. هنوز هم خیلی گزینه های جدید توی ۲۰۰۷ هست که برام نا آشنا مونده چه برسه به ۲۰۱۰ که قراره بیاد. امان از دست این نداشتن کپی رایت D:

 2. واقعاً از دست این “بی کپی رایتی”! باعث میشه که آدم مرض تست نرم افزارهای جدید رو بگیره! :دی

 3. از رو عکس ها،
  فک نمی کنم زیاد با ۰۷ فرق کنه، نه؟
  آخه ۰۷ به اندازه کافی کامل بود، البته به جز مشکلاتی اندک.
  راستی اینو آنلاین هم می شه استفاده کرد؟ یعنی مایکروسافت وبسایتی رو معرفی کرده؟

 4. از نظر ظاهری زیاد با آفیس ۲۰۰۷ تفاوت نداره. فقط یه سری امکانات جدید بهش اضافه شده. البته هنوز تا عرضه نسخه نهایی وقت زیادی باقیست!
  اما در مورد نسخه آنلاینش متاسفانه اطلاعاتی ندارم. فکر نکنم هنوز عرضه شده باشه.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.