نتایج مسابقات وبلاگی دوئچه وله و بلاگفا

بالاخره بعد از جار و جنجالهای زیاد نتایج مسابقه برترین وبلاگهای دوئچه وله اعلام شد. و طی آن لقب بهترین وبلاگ فارسی زبان به وبلاگ آزادنویس (نویسنده همایون خیری) رسید. این وبلاگ اینگونه معرفی شده است:

یک ایرانی مقیم استرالیا که دکترای علوم و دکترای ارتباطات دارد. سالها روزنامه نگار بوده است، محقق و مدرس دانشگاه در استرالیا است. شیرینی پزش اش حرف ندارد، انتخاب موزیک های مناسب برای رقص ایشان عالی، طنز شیرینی دارند، یک پا برای خودشان خبرگزاری هستند و دوربین شان هم همیشه در دستشان، دنبال تهیه مطلب برای وبلاگ!

در بخشهای دیگر مسابقه نیز ایرانیها بی نصیب نماندند و جایزه ویژه گزارشگران بدون مرز  بطور مشترک به یک وبلاگ چینی (zengjinyan) و وبلاگ تغییر برای برابری رسید.

برای دیدن نتایج نهایی مسابقات می توانید به اینجا رجوع کنید.

اما علاوه بر دوئچه وله، نتایج مسابقه برترین وبلاگهای بلاگفا نیز اعلام شد، که از اینجا می توانید به لیست برندگان دسته بندیهای مختلف دسترسی پیدا کنید.

نکته جالب توجه برای من این بود که بلاگ نوشت هم در رتبه ششم برترین وبلاگهای حوزه فناوری اطلاعات قرار داشت! که جا دارد از دوستانی که لطف کردند و به وبلاگ حقیر رای دادند تشکر کنم.

راستش تا همین چند وقت پیش که خبر نتایج اولیه برترین وبلاگهای IT پرشین بلاگ منتشر نشده بود، خودم هم درست نمی دانستم که بلاگ نوشت در چه حوزه ای از وبلاگستان می گنجد!

آغاز بلاگ نویسی من با موضوعات سیاسی – اجتماعی بود و تقریباً تا قبل از اینکه از بلاگر مهاجرت کنم، بیشترین پستهایی که می نوشتم حول همین موضوعات می گشت. اما با قرار گرفتن در کورانهای زندگی، به ناچار کمی محافظه کارتر شدم! این اواخر هم با Private کردن حدود ۱۱۱ پست سیاسی، حالا، بیشترین پستهای اینجا در موضوعات فناوری اطلاعات و وبلاگ و وبلاگ نویسی قرار گرفته است!

به هر حال، از همه دوستانی که لطف کردند و در نظرسنجی پرشین بلاگ نیز به پستهای IT بلاگ نوشت رای دادند، تشکر می کنم. امیدوارم که مطالب گاه و بی گاه اینجا شایستگی لطف شما را داشته باشند.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۲ دیدگاه برای “نتایج مسابقات وبلاگی دوئچه وله و بلاگفا”

 1. ما هم به نوبه خود و اهالی لابدان به شما تبریک عرض می کنیم :)
  اون Private کردنت از عواقب تاهله ؟ :)
  یادته چی بهت گفته بودم توی سالگرد لابدان در مورد بلاگنوشت ؟
  دیدی حق با من بود ؟

  1. @کاوه گیلانی (لابدان)
   شما لطف داری کاوه جان
   بنده مخلصم!
   راستش! قضیه Private کردنها که بطور مستقیم با تاهلیت ارتباط نداره! اما به هر حال برای سیر کردن شکم یک نفر هم باید کلی هزینه داد چه برسه به سیر کردن شکم دو نفر!!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.