پاسخ صنم دولتشاهی به اعتراضات اخیر در فیس آف

پس از اعتراض عمو گجمو و برخی دیگر از دوستان به سخنان خانوم صنم دولتشاهی در فیس آف نهم، از ایشان خواهش نمودم تا توضیحاتشان را در این رابطه ارائه نمایند. ایشان طی ایمیلی این کار را غیرضروری دانستند، اما بنده برای رفع برخی از سوء تفاهمات، بخشهایی از ایمیلشان را منتشر می نمایم:

من در حال مسافرت از اینور به اونور هستم. ایمیل هایی که می گیرم خیلی زیاد بوده این چند وقته… این بی توجهی من رو ببخش.

در مورد این دوستمون، راستش اصلا گیر بیخودی به من داده و حرف من رو اشتباه فهمیده …. حرف من کاملا واضح هست. من به کسی توهین نکردم. کاملا معلومه چه وبلاگ هایی رو می گم. اصلا این وبلاگ آقا در تعریف این وبلاگ هایی که من گفتم گنجیده نمی شه. من مخصوصا قضیه ربات رو مطرح کردم برای اینکه وبلاگ هایی که من ازشون صحبت می کنم اصلا یک جمله توشون نیست که فکر کنی یک آدم که داره با تو تعامل می کنه نوشته. یعنی اصلا بحث این نیست که کدوم ما خوب می نویسیم و کدوم بد می نویسیم و کی با ارزشه و کی بی ارزشه. بحث وبلاگ هایی هست که یک سری جمله های بی معنی رو کپی پیست می کنن.  و من هیچ توجیهی رو برای کپی پیست و نقض کپی رایت نمی پذیرم.

خلاصه من دلیلی نمی بینم که توضیح اضافه بدم چون توضیحم واقعا واضح هست.
خیلی خیلی ممنونم که اون پست رو در توضیح نظر من نوشتی. پستی که تو گذاشتی خیلی بهتر و واضح تر هم توضیح می ده منظورم من چی بوده…

من دو تا تز باید بنویسم، کارهای زمانه خیلی سنگینه، از این سر آمریکا تا اون سر آمریکا در حال مسافرتم با دو تا چمدون سنگین پر از کتاب. یک تحقیق اضافه هم روی دوشم هست. فکر می کنم بهتره وقتمون رو بذاریم تولید محتوی کنیم …. برای اینکه اگر خودمون رو وارد این بازیها کنیم در آخر روز که فکر می کنیم خب امروز چیکار کردم،‌ چقدر تولید کردم،‌ چقدر کار مفید کردم، متوجه می شیم که یک روز عمرمون رو بر باد دادیم.

شرمنده که جوابش رو نمی دم و امیدوارم فکر نکنی دماغم باد داره و از بالا نگاه می کنم. اگر من رو می شناختی یا خواننده همیشگی وبلاگم بودی متوجه می شدی که من دماغم اصلا باد نداره و اصلا اهل تقسیم بندی وبلاگستان به بالاشهر و پایین شهر هم نیستم. با بلاگفا و پرشین بلاگ هم مشکلی ندارم برای خیلی از دوستام روی بلاگفا وبلاگ درست کردم این وبلاگ ائتلاف زنان علیه لایحه خانواده رو هم روی بلاگفا درست کردیم: http://layehe.blogfa.com

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۵ دیدگاه برای “پاسخ صنم دولتشاهی به اعتراضات اخیر در فیس آف”

 1. سلام و متشکر از اطلاع دهی‌ات! من همان‌گونه که قبلن نوشتم هیچ گونه توهینی در نوشته‌ی این خانم ندیدم و توضیحات ایشان را نیز باور دارم.
  متاسفانه ما تحمل انتقاد سازنده را نداریم و دوست داریم مربت بما بارک‌الله و ماشاإالله بگویند.

 2. خیلی خوب خیلی قشنگ !
  فکر کنم یه سوء تفاهم بود و البته امیدوارترم که رفع بشه، در ضمن کار خوبی کردی که حداکثر شفاف سازی روانجام دادی صادق خان/جان ;)

 3. “اگر من رو می شناختی یا خواننده همیشگی وبلاگم بودی متوجه می شدی که من دماغم اصلا باد نداره و اصلا اهل تقسیم بندی وبلاگستان به بالاشهر و پایین شهر هم نیستم.”

  تائید می‌شود. شخصا تائید می‌کنم که صنم اصلا اهل گنده‌دماغی و بی‌ادبی هایی از این نوع نیست.
  امیدوارم برای گجموی عزیز هم رفع سو‌ء تفاهم بشود و این گونه برداشت نکنه که واقعا انتظارش نمی‌رفت.
  ممنون از صنم و گجمو و صادق عزیز :)

 4. من هم وقتی که در مورد فرندفید نوشتم و استفاده ی نادرست از آن و دیدن بازخورد بد آن در همون وبلاگ گفتم که مشکل ما ایرانی ها این هست که انتقاد پذیر نیستیم ، به همین دلیل هم هست که اوضاعمون همیشه اینطوری هست.

  همیشه انتظار داریم تنها دیگران انتقاد های ما رو قبول کنند و کسی هم حق این را ندارد که به ما انتقاد کند. متاسفانه این گجمو خان فرق دفاع کردن رو با توهین کردن نمی دونه . نمی دونیم که وقتی عصبانی هستیم هیچ وقت نباید تصمیم بگیریم.ایشان با این کارشان محبوبیت خودشان را واقعآ کم کردند.جامعه ی کنونی این گونه تفکرات را پس می زند.این را باید یواش یواش درک کنیم.ولی هیهات که خیلی ها هنوز این را قبول ندارند

 5. با سلام.
  آقا رضای گل،کسب کردن محبوبیت در دنیای مجازی هنر نمی خواد،کافیه سکوت کنی و یا مث یک سیاسمتدار با پنبه سر ببری.
  بنده نه بلدم سکوت کنم و نه سیاستمدارم،یاد گرفتم جواب مشت رو با مشت بدم چه در دنیای مجازی و چه واقعی و اهمیت نمیدم شما و دیگران در باره ام چه فکر می کنید.
  مطمئن باش محبوبیت گجمو با این چیزا کم نخواهد شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.