یک دنیا پر از کارتون

روانشناسان معتقدند، هرقدر هم که بزرگ باشی، کودکی در درونت نشسته که بزرگ نمی شود! آنها می گویند برای یافتن کودک درون تان کافیست با خودتان خلوت کنید، تا خود را به شما نشان دهد. من که بارها وی را ملاقات کرده ام. الان هم کلی با هم رفیقیم!

بعضی اوقات که از دنیای بزرگسالی خسته می شویم، بهترین مرهم رجوع به دوران کودکی است! یکی از راههای گریز این رجوع، می تواند دیدن کارتون باشد.

یادش بخیر! سالهای کودکی، که هنوز تلویزیون اسمش رسانه ملی نشده بود، کارتون های جذاب زیادی پخش می شد: فوتبالیست ها، چوبین، حنا: دختری در مزرعه، هایدی، زبل خان، گوریل انگوری و… اما این روزها خبری از آن همه تنوع نیست. بیشتر وقت برنامه های کودک به میان پرده هایی چون فیتیله و عموپورنگ اختصاص داده شده است تا خلاء تنوع پر شود.

اما آن لنگه دنیا! کانالهای اختصاصی زیادی را به کارتونها اختصاص داده اند. که البته امروزه با توسعه تکنولوژی ماهواره ها و اینترنت در اختیار مردم سراسر دنیا قرار دارند.

در این پست در نظر دارم دو تا از کانالهایی را که گاهی اسباب سرگرمی من و حدیث جون را فراهم می آورند، خدمت شما معرفی کنم:

Boomerang: یک شبکه کابلی و ماهواره ای ۲۴ ساعته آمریکایی است متعلق به Turner Broadcasting System (TBS) که به پخش انیمیشن اختصاص دارد.

بیشتر اوقات Tom & Jerry، The Road Runner Show را روی این کانال می بینم و زیاد با بقیه برنامه هاش حال نمی کنم! می تونید لیست کامل برنامه های این کانال رو در اینجا ببینید.

اطلاعات بیشتر درباره کانال بومرنگ در این صفحه ویکی پدیا وجود دارد، سایت رسمی کانال هم اینجاست.

Jetix: یک کانال تلویزیونی ۲۴ ساعته بریتانیایی است که وابسته به کمپانی Walt Disney هست و برنامه های به مراتب متنوع تری را برای بچه ها و البته کودکان درون به نمایش می گذارد.

اکثر برنامه های جتیکس، بصورت سریالی هستند که از آن جمله به H2O: Just add water، Naruto، Galactik Football، و هزاران کارتون انیمیشنی و غیر انیمیشنی دیگر اشاره کرد.

ویکی پدیا اطلاعات کاملی درباره کانال جتیکس ارائه می دهد، سایت رسمی آن هم از اینجا به چندین زبان قابل دسترس است.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۵ دیدگاه برای “یک دنیا پر از کارتون”

  1. عشق است جیتکس رو ، آبجی کوچیکم تابستون صبح و شبش جیتکس نگاه می کرد ، البته من نگاه نمی کردم {اسمایل پینوکیو} شبکه خوبیه. بچگی ما که با گالیور و یوگی سر شد .

  2. یکم واسه سنم شاید مناسب نباشه ولی من یکسره دارم جتیکس می بینم!
    خب فیلما و کارتونای قشنگی می ذاره
    اگه بتونم از صبح تا شب می شینم می بینم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.