Wall-E؛ رباتی که زندگی بشر را نجات خواهد داد

Wall-E بازمانده رباتهای آشغال جمع کنی است که انسان ها بر روی زمین باقی گذاشتند تا آنرا از شر زباله ها خلاص کنند.  پردازشگر این ربات در طول سالیان درازی که به تنهایی بر روی زمین به کار مشغول بوده است توسعه پیدا می کند و کارهایی از قبیل تعویض قطعات جانبی از کار افتاده خود، و یا حتی عشق ورزدیدن را فرا می گیرد. یک روز سفینه ای از مقر مصنوعی انسانها در فضا، ربات جوینده ای بنام EVE را به زمین منتقل می کند تا در آن به دنبال گیاه بگردد. و با همان نگاه اول Wall-E نه یک دل، که صد دل عاشق می شود!

در صحنه های بعدی، انسان ها نشان داده می شوند که بدون هیچگونه فعالیتی تنها می خورند و چت می کنند! گامبالوهای به ظاهر انسان، آنقدر تنبل شده اند که حتی توان ایستادن روی پاهای خودشان را هم ندارند! و این Wall-E و EVE هستند که  به ناجی آنها در راه برگشتن به جایگاه اصلی شان بدل می شوند!

Wall-E یکی از شاهکارهای انیمیشنی Disney و Pixar است که حتماً باید دیده شود. در این فیلم صحنه های جالب بسیاری وجود دارد، اما یکی از دلچسب ترین شان، صحنه ای است که Wall-E تکه ای از پلاستیک باددار محافظ را به EVE نشان می دهد و لذت خالی کردن دانه به دانه بادهای آنرا به نمایش می گذارد! گویا رباتها هم از صدای تیک تیک ترکیدن پلاستیک مشعوف می شوند. اما EVE که رباتی از دنیای جدید است چیزی از این لذت سر در نمی آورد و در چند ثانیه همه آنها را با هم خالی میکند!

ولی مهمتر از همه این صحنه، آن است که باید قدر زمین زیبا را بدانیم تا خدای نکرده به روزی دچار نشویم که ربات ناجی ما شود!

پیام بازرگانی: Wall-E را از Tik Download می توانید دانلود کنید!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۹ دیدگاه برای “Wall-E؛ رباتی که زندگی بشر را نجات خواهد داد”

 1. مدتهاست که در انتظارش هستم
  ِDVD ش رو گیر بیارم حتما میبینم… دانلودیش کیفیتش چجوریاست؟

  Howl’s Moving Castle
  و
  Spirited Away
  نیز توصیه میشود

 2. جدیدا در پیشخوان دی وی دی های کنار خیابون دیدمش اما فکر نمی کردم اینقدر جالب باشد مرسی از معرفی.

 3. سلام من که خوره DVD هستم. هر فیلی رو که تو معرفی من قبلش تو وبلاگم ازش نوشتم :))))))))))))))))

  ولی تعریف جزئیات این فیلم کار هرکسی نیست. قشنگ نوشتی. احسنت

 4. جوزف جان! دانلودش با کیفیت روی پرده ای بود! البته من خیلی وقت پیش دانلود کردم، شاید حالا با نسخه با کیفیت عوضش کرده باشند.

 5. خیلی هنرمند هستن، با شرکت هیولاها یه سری موجود دوست داشتنی خلق کردن و ترس بچه‌ها رو ریختن، اینم هنر واقعیه که با چارتا حلب پاره موجود دوست داشتی درست کنن!
  البته همه می‌دونیم که به پای خورشید مصر و کارتونای ایرانی نمی‌رسن! :))

 6. سلام دوستان عزیز
  این کارتون با کیفیت خوب DVD (غیر پرده ای) در فروشگاه
  http://www.ngpshop.com موجود است. در شاخه فیلم و انیمیشن میتوانید آنرا پیدا کنید.
  نکته جالب اینکه فیلم احتیاج چندانی به دوبله ندارد. و دیگر اینکه این کارتون هم مثل دیگر کارتونهای پیکسار ، حسی را به بیننده القا میکند. این حس گاهی احساس مسئولیت در باره زمین و همنوعان ، گاهی احساس ترس از تنها شدن است. در مجموع میتوان المانهای همیشگی پیکسار را در این فیلم گشت و پیدا کرد. نگاههای wall e ، نوع صداسازی ها و شخصیت پردازیهایش.
  امیدوارم از دیدن فیلم لذت ببرید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.