پروفایل گوگل تان را به شبکه های اجتماعی تان متصل کنید

چند ماه پیش Google به معرفی Social Graph API پرداخت که بر پایه آن توسعه دهندگان می توانند وب سرویس هایی را طراحی کنند که توسط آن به سایر اطلاعات عمومی کاربران در سایتهای دیگر دسترسی پیدا کنند و با آنها ارتباط برقرار نمایند. به زبان ساده تر به کمک این سیستم کاربر می تواند بین اطلاعات عمومی سایتهای مختلفی که در آنها عضو است ارتباط و اتصال برقرار نماید و از آنها بهره مند شود.

گوگل در این پروژه از اطلاعات XHTM شبکه دوستان (XFN) و دوستان یک دوست (FOAF) که توسط سایتهایی همچون توئیتر، وردپرس و سایر سایتها و شبکه های اجتماعی منتشر می شوند، استفاده می کند.

و حالا گویا گوگل کم کم به سمت بهره برداری از این پروژه پیش می رود. ساعاتی پیش Google Profile استفاده از Social Graph API را آغاز نموده است. البته هنوز گوگل چیزی از این موضوع بصورت رسمی اعلام نکرده است، اما Read Write Web چیزهایی در این باره نوشته است.

وقتی که وارد صفحه پروفایل تان در گوگل می شوید، در قسمت My Links کافیست که مثلاً لینک اکانت FriendFeedتان را بدهید و صفحه پروفایل را Save کنید تا همه سایتهایی که در آنجا وارد پروفایل تان کرده اید، برایتان لیست شود و شما هر کدام را که می خواهید در Google Profileتان نمایش داده شود، انتخاب کنید. (پروفایل من در گوگل)

شاید این شروعی باشد برای اجتماعی تر شدن گوگل!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۷ دیدگاه برای “پروفایل گوگل تان را به شبکه های اجتماعی تان متصل کنید”

  1. سلام. ممنون. تنها نکته منفی که این پروفایل دارد اینست که در ابتدای صفحه اشتراک در گوگل ریدر همه را میآورد که بنظرم کمی آزار دهنده است. کاش در گوگل ریدر این انتخاب وجود داشت که اینها را هر بار ببینیم یا نبینیم.

  2. ممنون از راهنمایی. منم از این قابلیت استفاده کردم. راستی من رفتم روی یک دومین جدید. در نام گذاری این دومین از اسم وبلاگ شما هم بی تاثیر نبودم. اسمایلی نقض کپی رایت.:دی

  3. بابت دامنه جدید تبریک عرض میکنم. مایه افتخار بنده است که دامنه ای شبیه به “بلاگ نوشت” انتخاب نموده اید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.