زندانی بنام بلاگفا

یکی از محدودیت هایی که در سیستم وبلاگ نویسی بلاگفا وجود دارد، این است که هیچ امکانی برای درون ریزی (Import) یا برون ریزی (Export) اطلاعات در آن وجود ندارد.

این محدودیت علاوه بر آنکه امکان انتقال یا مهاجرت را از وبلاگ نویس سلب می کند، اجازه پشتیبان گیری از پستها را نیز به وی نمی دهد.

چندی پیش گروه قدرتمند وردپرس فارسی بخش درون ریزی از سیستم بلاگفا به وردپرس را تدارک دیدند. که طی چند کلیک ساده کاربران می توانستند از وبلاگشان در بلاگفا پشتیبان تهیه کنند و سپس آن پشتیبان را به وردپرس منتقل نمایند.

اما هنوز چیزی از عرضه این سرویس نگذشته بود که بلاگفا استفاده از آن را برای کاربرانش بلوکه کرد!

به نظر من این اقدام به معنی نادیده گرفتن حق مسلم و اولیه کاربران بلاگفا نسبت به داشتن پشتیبان از بلاگ نوشتهایشان، و همچنین حق انتخاب سرویس دهنده بهتر و مهاجرت به آن می باشد، و اصلاً قابل درک نیست!

پیشنهاد میکنم مدیران سرویس دهنده های وبلاگ وطنی به جای حذف صورت مسئله در پی حل آن بر بیایند. بستن مرزهای سرویس دهنده برای جلوگیری از خروج کاربران به سرویس دهنده های دیگر راه حل مشکل فرار مغزهای وبلاگی نیست. بایستی فکری به حال قابلیتها، رفتارها و قوانین دست و پاگیرشان کنند که موجب مهاجرتها شده است!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۴۵ دیدگاه برای “زندانی بنام بلاگفا”

 1. یکی از دلایل من به خاطر فرار از بلاگفا و پناه آورد به وردپرس ، همین کارهای عجیب شیرازی بود . علیرضا شیرازی فرد مورد احترامیه اما واقعا بعضی وقت ها آدم از مغز خشکش تعجب میکنه!

 2. قبول دارم که بلاگفا منبع درآمد شیرازی هست و باید هرطور که می‌تونه از بازارش محافظت کنه، اما شیوه‌ی گروکشی برای نگه داشتن مشتری مدتهاست که منسوخ شده!
  البه به نظرم وردپرسی‌ها قبلش بایستی با خود بلاگفا هماهنگ می‌کردند، چون اینطوری طرف فکر کرده اینا می‌خوان بچه زرنگ بازی در بیارن و اومده ضدحال زده

 3. من از این زندان بلاگفا راضی ام چون سرعت رسیدگی زندان بان اش فوق العاده است.

  اما درمورد مشق ترور در ایران باید بگویم که واقعا متاسفم و شرمگین و در آخر موافقم با جناب آرش خانِ کمانگیر. به هرحال این تدریس ترور کردن که بسیار هم آسان است راهکار مناسبی نمی باشد برای حل مشکلات بی پایان مملکت. و به قول خودت پاک کردن صورت مسئله است بیشتر نه حل کردن مسئله… غیر از این است؟

 4. میخندیـــــم ! =))

  منو یادته؟ چند روز نشستم دستی همه پستا رو وارد کردم و تاریخ مرتب کردم؟! عکس هر پست چی؟ وای خدایا چقد زحمت کشیدم تا همه رو منتقل کنم تو وبلاگم. :)

 5. بابا من هر جوره عاشق این بلاگفام و به این سادگیام ازش خلاص نمیشم.
  خطاب به geek عزیز چرا ناسزا می گی؟!
  :)

 6. زدی وسط خال…
  با اینکه خیلی زیاد ازش راضی نیستم ولی هنوز هم سادگی اش رو میپسندم. البته فکر کنم بیشتر به خاطر تنبلی و اینکه نمیخوام یه تکونی به خودم بدم
  D:

 7. چندی پیش هم بلاگفا، امکان انتقال مطالب وبلاگ را به پارسی‌بلاگ مسدود کرد. شیرازی می‌گفت که این نامردی است که یک‌دفعه تمام تلاش‌هایی که برای جمع‌کردن این آدم‌ها و مطالب در این سرویس شده است به جیب یک سرویس دیگر برود…

 8. به نظر من مقایسه کردن سیستم بلاگفا و وردپرس اصلا درست نیست. ما نباید توقع داشته باشیم که سیستم بلاگفا همانند وردپرس به کاربرانش سرویس بدهد چون اولا پشتیبانی وردپرس قوی تر است و درثانی چون ایرانی بودن بلاگفا خود بزرگترین مشکلات را برای آن به همراه دارد.

 9. ۲ سال پیش موقعی که آقای شیرازی سرویس پارسی باکس را که آن زمان این سرویس هم چنین امکانی را برای کاربرانش فراهم آورده بود ابن صحبت رو ما کردیم . ولی کسی صداش درنیامد

  حالا این جریان گریبان گیر وردپرس شده ….

 10. متاسفانه اون زمان من از این موضوع اطلاعی نداشتم. به هر حال این کار به هر صورتی که انجام بشه محکومه.

 11. البته بنده به هیچ وجه قصد مقایسه این دو سرویس رو ندارم. اما کاری که بلاگفا برای محدود کردن کاربراش انجام میده خیلی مسخره است!
  تصور نمی کنم که این موضوع به ایرانی بودنش برگرده. شاید در ایران قوانین دست و پاگیری وجود داشته باشه، اما فکر نکنم قانونی وجود داشته باشه که بگه شما نباید بزارید کاربران تون به سرویس های دیگه مهاجرت کنند!

 12. با این کاری که بلاگفا کرده، بازم اوضاع فرقی نکرده و کاربرانش مجبورند بصورت دستی مهاجرت کنند!

 13. من فکر می کنم که نیازی به هماهنگی نداره! مثلاً هر کس برای وردپرس افزونه می نویسه که نمیره باهاش هماهنگ کنه. حتی خیلی از افزونه های وردپرس مربوط به انتقال مطالب روی یه سرویس دهنده دیگه است! همین طور درباره افزونه هایی که برای فایرفاکس نوشته میشه! اصلاً بلاگفا باید خیلی خوشحال باشه که چنین افزونه هایی براش نوشته میشه.

 14. طرفداری من از بلاگفا فقط به خاطر ایرانی بودنشه و همین…
  راستی کامنت دونیتم جالبت تر شده هی دارم پیش نمایش می کنم دوباره بر می گردونم آدمو جو می گیره:) این به طریق همین آژاکسه!

 15. من که خوشبختانه از اول با بلاگر شروع کردم و زیاد منت این سیستم های بیخود وطنی رو نکشیدم. مدتی اوایل پرشین بلاگ بودم که زودی زدم بیرون الان هم بلاگر و وردپرس کار می کنم.
  اصلا هم در حدی نمی بینم بلاگ فا رو که باهاشون مقایسه کنم. جدا ضعیفه

 16. بجه ها یک لوگی اعتراض به عقب ماندگی وعدم پیشرفت خدمات در بلاگفا درست کنین تا همه به نشانه اعتراض انو تو وبلاگاشون بذارند

 17. بازتاب: راه من
 18. بهترین راه اینه که مثل من بیاین در ایرن بلاگ http://www.iranblog.com عضو بشید و مطالبتان را میتوانید از بلاگفا به ایران بلاگ منتقل کنید و خیلی امکاناتش بهتر از بلاگفا است.

 19. اکثر ما وبلاگ‌نویسی را با نوشتن در سیستم‌های وطنی شروع کرده‌ایم، اگر کسی انکار می‌کند من انکار نمی‌کنم.
  بجه ها یک لوگی اعتراض به عقب ماندگی وعدم پیشرفت خدمات در بلاگفا درست کنین تا همه به نشانه اعتراض انو تو وبلاگاشون بذارند

 20. اکثر ما وبلاگ‌نویسی را با نوشتن در سیستم‌های وطنی شروع کرده‌ایم، اگر کسی انکار می‌کند من انکار نمی‌کنم.

 21. بچه ها بیائید با هم یک گروه کاری تشکیل دهیم تا با همکاری همدیگر روی بنرهای تبلیغاتی سایتها یا وبلاگهایمان کلیک کنیم تا تعداد باز دید کنندگانمان افزایش بیدا کند هر کسی آمادگی دارد آدرس ایمیل و وبلاگ مرا یاداشت وسایت یا وبلاگ وایمیلش را برای من ارسال کند تا در بایان یک لیست کاملی از گروه برایش ارسال کنم اjavadmiresmaeili@yahoo.itین ایمیل را به تمام دوستانتان ارسال کنید.http://farsy.blogfa.com/

 22. سلام
  باشما موافقم
  بعضی ها فکر میکنند شما بخاطرحسادت یا رقابت
  بلاگفاراسرزنش یا تقبیح میکنیددرحالیکه اینطور
  نیست بلاگفا با مدیریت مهندس شیرازی فردی بی عرضه
  وبی شعورروزبروز درحال تخریب است ویک پیام بسهولت
  نمی توان نوشت
  ک

 23. امکان انتقال از سرویس های دیگر را به وطن بلاگ فراهم کردم.
  امکان انتقال از بلاگفا را در وبلاگم توضیح دادم.
  admin.vatanblog.com
  یک addon برای firefox هست به نام exporter که از بلاگفا ورودی wordpress میده.
  خروجی وردپرس هم به ورودی وطن بلاگ قابل تبدیله.
  اگر مایل بودید سری به وطن بلاگ بزنید که نسخه نهایی ۳.۳ را ارائه داد.
  vatanblog.com
  vatanblog.ir

 24. دلت به ایران بلاگ خوشه؟!!
  صفحه‌ی اول سایتش نشون برای نشون دادن این که چه وضعیتی داره کافیه!
  باید سرویس های وبلاگ ایرانی با هم ادغام بشن اگه می خوان جلوی ورد پرس کم نیارن.

 25. کارش شرم آور نیست. چرا ما ایرانی ها عادت به توهین کردیم؟!!
  بهتر بود همه‌ی محدودیت‌های سایت ذکر در موقع ثبت نام ذکر می‌شد (و به اطلاع کاربران فعال می‌رسید)

 26. سلام
  خوبین؟
  وبلاگ من به دلیل تبلیغ در وبلاگهای دیگه مسدود شده و به کنترل پنل وبلاگ هم غیر فعال شده ، میخواستم بپرسم که آیا وبلاگم رو درست می کنن؟ یا دیگه از دست رفت؟ اگه درستش میکنن چقدر طول میکشه؟
  خیلی ممنون میشم که جوابم رو بدین
  با تشکر

 27. متاسفانه من در این مورد اطلاعی ندارم. بهتره از قسمت پشتیبانی بلاگفا بپرسید. حتماً جوابتون رو خواهند داد.

 28. سلام و خسته نباشید. من می خواستم از ورد پرس برای مدیریت آفلاین پرشین بلاگ استفاده نمایم!آیا این امکان پذیر است لطفا راهنمایی کاملی بفرمایید ممنون.

 29. سلام آقا صادق
  خوبین؟
  خیلی ممنون از لطفتون
  اگه منظور شما از پشتیبانی بلاگفا قسمت « تماس با ما» هستش ، ۴ بار براشون ایمیل فرستادم ولی هیچ پاسخی ندادند!
  با تشکر

 30. سلام
  خدمت کلیه دوستان حرف از خیانت به بلاگفایه ولی این خیانت نیست چون مسولینش نمیخوان ما دیگه ادامه بدیم من یه وبلاگ علمی داشتم که دو سال براش زحمت کشیدم اونم که الان دیگه بلاگفا اصلا باز نمیشه یعنی چی؟ یعنی همش الکی؟ عزیزم قبول کنید یه فکری باید بکنند یا مثل اولش بشه یا مهاجرت کنیم؟!!!!!!!

 31. سلام

  دوستان !!!!

  چقدر با بلاگفا کارکردینننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن ها !!!

  چرا چرتو پرت می گید بلگفا یک سورس کاملا وطنی است …. و بهترین امنیت رو برای کاربران فراهم کرده با امکانات خوب.

  در مورد Export ,Import که گروه وردپرس انجام داده بود باید بگم …. به نظر من یه جورایی دزدی و تجاوز بود می دونید چرا … !!! ؟؟؟!!! چوب وقتی ادم می خواد کاری رو با یه چیزی انجام بده حداقل با صاحب ونم مشرورطی منه /* پیشنهادی می ده */ ولی گروه وردپرس چنین کاریرو حتی به صورت SORI هم انجام ندادند …….!

  حال به نظر شما این کار باید بکک بشه یا نه ؟!؟ ….
  بعدشم این کارو خود آقای شیرازی برا بلاگفا ایجاد کرده است .

  موفق باشید .
  اول خوب ببینید . خوب بشنوید . خوب استفاده کنید . خوب مطاله کنید ….. بعد نظر دهید .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.