رکورد دانلود نرم افزار در حال شکل گیری است

Download Day

آیا شما برای تاریخ ساز بودن آماده هستید؟

آیا برای ثبت یک رکورد جهانی آماده اید؟

امروز روز دانلود است!

همانطور که قبلاً هم گفته شد، امروز Mozila نسخه سوم مرورگر FireFox را ارائه می دهد و در یک حرکت جدید قصد دارد برای نخستین بار رکورد دانلود نرم افزار در یک روز را در جهان به ثبت برساند.

زمان دانلود از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته به وقت تهران آغاز شده است و برای ۲۴ ساعت ادامه خواهد داشت. تعداد پایه ای که برای دانلود کردن در نظر گرفته شده است ۵ میلیون نسخه می باشد. اما وقتی که من امروز برای دانلود کردن FireFox 3 به سایت www.getfirefox.com و www.mozila.com مراجعه کردم، متاسفانه متوجه down بودن سایت شدم!

اما جای نگرانی نیست! آدرسهای مستقیم دانلود فایرفاکس ۳ در دسترس می باشند و شما می توانید از این آدرسها برای دانلود مستقیم و شرکت در این رکوردزنی بزرگ استفاده کنید:

دانلود مستقیم FireFox3 برای Windows

دانلود مستقیم FireFox3 برای Linux

دانلود مستقیم FireFox3 برای Mac

تا زمان انتشار این پست، سایت رسمی روز دانلود فایرفاکس نشان میدهد که از ۴.۵۶۹.۱۱۱ دانلود، سهم ایران ۱۳۷.۰۳۹ بار می باشد که این تعداد ایران را در لیست ۵ کشور برتر قرار می دهد.

شمارشگر رسمی و زنده دانلود فایرفاکس۳

بعد از دانلود، شما می توانید با مراجعه به این آدرس گواهینامه خود را مبنی بر شرکت داشتن در ثبت رکورد دانلود FireFox3 دریافت کنید.

پ.ن: بعد از پایان زمان رکوردزنی دانلود، اعلام شد که بیش از هشت میلیون بار، فایرفاکس۳ دانلود شده است، که البته اعلام نتایج قطعی ممکن است چند روز طول بکشد. در ساعات آخر دانلود، سهم ایران حدود ۲۶۰هزار بار بوده است که با این رقم در رده هشتم جهانی قرار می گیرد!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۴ دیدگاه برای “رکورد دانلود نرم افزار در حال شکل گیری است”

 1. توی این شمارشگره دیگه ایران نیست ترکیه دهمه .. ایران توی ده تای اول نیست که

  صادق: این شمارشگر، قبل از شروع طراحی شده بود و چند تا کشوری که بیشترین ثبت نام رو انجام داده بودن توش ردیف شدن. و به ترتیب بیشترین دانلود ها نیست. اما اگه به تعداد دانلودها در این نقشه دقت کنید، ترتیب بیشترین دانلودها دستتون میاد.

 2. ولی گویا امار تقلبی بود!:
  http://weburger.net/2008/06/18/iran-in-firefox-day.html

  مطلبت جامع و کامل بود ، ضمنا از اینجا دانلود کنندگان میتونند گواهی دانودشون رو دریافت کنند که کار نمادینی هست:
  http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord/certificate_form

  اگر کامنتای من چندتایی میاد شرمنده ، نمیدونم مشکل از کجاست؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.