ابزار ارسال برای اشتراک

با توجه به رشد سریع وب سایتها و خصوصاً سرویس های ارتباطات اجتماعی (social web communities) نیاز به ابزارهایی احساس می شود که از طریق آنها در کوتاهترین زمان ممکن افراد بتوانند آنچه را که در حین وب پویی هایشان به آنها برخورد می کنند با دیگران به اشتراک بگذارند.

یکی از ابزارهای معروفی که در همین زمینه فعال است، Share This می باشد. از طریق این ابزار شما می توانید مطالب را مستقیماً به سرویسهای وب اجتماعی (Social Web) همچون Facebook، Delicious، Furlو… ارسال کنید یا اینکه آنها را از طریق پست الکترونیکی برای دوستانتان بفرستید.

روش کار ساده است. کافیست به این آدرس بروید و تولبار مختص مرورگرتان (IE و Firefox) را دانلود کنید و آنرا نصب نمائید. پس از آن دکمه ShareThis به مرورگرتان افزوده می شود و هر صفحه را که مرور می کنید از طریق آن میتوانید برای دیگران ارسال کنید.

اما علاوه بر کاربران، انتشاردهندگان مطالب در وب نیز می توانند با افزودن دکمه Share This به انتهای مطالبشان، این امکان را در اختیار همگان قرار دهند تا آنان بتوانند تنها با یک کلیک مطالب مورد علاقه شان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

کاربران WordPress میتوانند پلاگین مربوطه را از اینجا بارگذاری نمایند. اهالی Blogger هم میتوانند پلاگین را از اینجا بگیرند. پلاگین مربوط به Typepad هم در اینجا قرار داده شده است. سایر انتشار دهندگان میتوانند از این صفحه، کد مربوط به Share This را دریافت کنند و آنرا در صفحاتشان اضافه نمایند.

نمونه این افزونه را در انتهای پستهای همین وبلاگ میتوانید ببینید.

از ویژگی های بارز این افزونه آن است که دیگر نیازی به گذاشتن تک تک آیکن های وب سایتها و وب سرویس های مختلف در انتهای پستها نمی باشد و این کار هم از شلوغ شدن سایت جلوگیری می کند و هم سرعت بارگذاری صفحات را افزایش می دهد. تنها آیکنهایی که لازم است در کنار Share This بگذارید، مربوط می شود به بالاترین و دنباله تا از این طریق مجموعه Bookmarking وبگاه شما تکمیل شود.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!