Windows ۷

نسخه بعدی سری سیستم عامل های Microsoft، قرار است Windows 7 باشد. که گویا بعد از انتشار سه نسخه آزمایشی در سال ۲۰۰۸، نسخه نهایی آن در سال ۲۰۰۹ عرضه خواهد شد.

یکی از اشکالاتی که همیشه بر Microsoft گرفته می شد، این بود که فاصله زمانی زیادی بین ارائه نسخه های سیستم عاملش وجود دارد. و حالا Microsoft با کم کردن این زمان، تصمیم دارد تا این آبجکشن را حذف نماید.

اما به نظر من این کار درستی نمی تواند باشد! و ریسک بزرگی است.

همانگونه که در سالهای اخیر دیده ایم، برای هماهنگی جهان با نسخه های نهایی سیستم عامل غالب دنیا، همواره نیاز به گذشت مدت زمان زیادی بوده است. مثلاً در گذار از Windows 98 به Windows XP یکی دوسالی برای همه گیر شدن آن وقت صرف شد. از گذار از XP به Vista نیز وضع بر همین منوال است. هنوز سخت افزارهای زیادی باید ارتقا یابند تا Vista سیستم عامل غالب کامپیوترهای خانگی و اداری گردد. که گذشته از هزینه بالایی که باید برای این امر پرداخت شود، دل کندن کاربران از سیستم عامل قبلی و عادت کردن به محیط و امکانات جدید نیز از شروط اساسی می باشد.

به نظر من، ارائه سریع نسخه های جدید، طرحی است برای راضی نگهداشتن کاربران حرفه ای و ممکن است در بین کاربران عادی طرفدار زیادی پیدا نکند.

در مورد خودم هم با اینکه هنوز کاملاً به Vista نقل مکان نکرده ام، اما منتظر شاهکار بعدی Microsoft هستم…

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۴ دیدگاه برای “Windows ۷”

  1. مایکروسافت باید از غرورش کم کنه و خودش رو با دنیا و خواسته های مردم و کاربران هماهنگ کنه..درسته که قسمت عظیمی از بازار دنیا در تسخیر مایکروسافت هست ..ولی اگر نخواد با بقیه شرکت های کوچکتر تولید کننده نرم افزار و سخت افزار هماهنگ باشه و یکه تازی کنه..خیلی زود جنبه مردمی خودش رو از دست میده و تبدیل میشه به یه شرکت تولید کننده نرم افزارهای صرفا حرفه ای..در صورتی که بیشترین کاربران ویندوز مردم عادی هستن.

  2. به نظر من همینجوری پیش بره خیلی خوبه. آخه با پیشرفت در زمینه ی کامپیوتر موافقم. من در عجبم که چرا مردم هنوز از ویندوز ایکس پی استفاده میکنند؟ ویستا چیز برتری است و من با این گرافیک و کارایی ویستا بیشتر حال میکنم تا قیافه و کارایی ایکس پی.
    به نظرم ویندوز جدید باید خیلی عالی باشه. توصیه میکنم اگه بخواید کامپیوترتون رو عوض کنید، الان دست نگهدارید و متناسب با windows 7 قطعاتتون رو عوض کنید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.