اینجا کربلاست و امروز عاشورا

نمی دانم انسان را چه میشود که کارهایی را که میداند و یقین دارد که اشتباه هستند، با این حال به انجام می رساند! همه می دانستند آنکه در برابرش ایستاده اند، نوه معصوم پیامبر است، فرزند علی و فاطمه است، قرآن ناطق است، ستون اسلام است، اما با این حال گروهی در راه زر، گروهی بخاطر زور، و  گروهی هم از روی تزویر همه چیز را نادیده گرفتند و کار خودشان را انجام دادند!

از این سو هم عده ای کثیر تنها روزمرگی اختیار کردن و تکلیف را با گفتن «از دست ما کاری بر نمی آید» و «نمی توان کاری کرد» از دوش خود برداشتند. حتی گوش هایشان را گرفتند تا ندای «کجاست یاری دهنده ای که یاریم دهد» را نشنوند.

روزی که تمام کفر در برابر تمام اسلام صف آرائی می کند، فقط می نشینیم و مظلومیت رهبران مان را نظاره می کنیم و پس از آن هم زار می زنیم.

از خدا و پیغمبر و امام م گوئیم و در برابر بدعت گزاران گمراه، ساکت می مانیم تا هر بلایی که می خواهند سر اسلام و مسلمین بیاورند.

خودمان کاسه «چه کنم» به دست داریم و برای حسین (ع) می گرئیم! زهی خیال باطل که فرزندان ما حتی برایمان بگریند! اگر بر ما لعن نفرستند جای بسی خوشحال دارد!

در کربلا تنها آنهایی که بر حسین (ع) شمشیر کشیدند گناهکار نیستند. آنهایی که بر سیاهی لشکر یزید افزودند، و آنان که از لشکر حسین کاستند هم به همان اندازه گناهکارند.

اینجا کربلاست و امروز عاشورا… راهی نیست! یا باید در لشکر حسین باشی یا علیه او… راه سومی نیست…

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۵ دیدگاه برای “اینجا کربلاست و امروز عاشورا”

  1. یادمه استادمون میگفت فکر نکنید اونایی که امام حسین رو شهید کردند کافر بی دین و ایمون بودند. نه. تازه کلی نماز شب خون و پیشونی پینه بسته بودند که جلوی امام حسین وایستادند و شهیدش کردند…

  2. در عجبم از مردمی که خود زیر شلاق ظلم و ستم زندگی می کنند و بر حسینی می گریند که آزادانه زیست و آزادانه مرد

  3. اجر شما با اباعبدالله برادر
    به راهتان ادامه بدهید؛ خداوند به شما توفیق بیش از پیش عنایت کند. سایت شما عالی است. من نیز وبلاگی برای خودم در نظر گرفتم که آدرس آن را ملاحظه می فرمایید هنوز مطلبی ندارم ولی برنامه های زیادی در سر دارم. سپاسگزار خواهم بود اگر مرا از راهنماییهای خود محروم نکنید. هر روز به سایت جذابتان سر می زنم.

  4. سلام آقای جم
    خطر آنفولانزای مرغی در مناطق حاشیه ی سپیدرود .
    برای مشاهده گزارش و بیانیه گیلانیان رو ببینین .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.