۵ مشکل اکثر وبلاگها

پست زیر از وبلاگ Pro Blog Design به پیشنهاد استاد گرامی، آقای مزیدی، انتخاب شده است، که برای استفاده وبلاگ نویسان گرانقدر آنرا به فارسی برگردانده ام. به این امید که به کار آید:

قالب هر وبلاگ، تقریباً منحصر به فرد است. اما من چند نکته مشترک منفی در اکثر قالبها یافته ام که آنرا با شما در میان می گذارم:
۱-    مراقب لوگوی وبلاگتان باشید.
سرعت بارگذاری وبلاگ مهم است، اما همه اجزای وبلاگ را نباید فدای آن کنیم. تعداد زیادی از بلاگرها، لوگوی وبلاگشان را آنچنان کمپرس میکنند که پیکسلهای اطراف نوشته های آن برجستگی پیدا میکنند.
۲-    جمله “Delivered by FeedBurner” را حذف کنید.
FeddBurner سرویس های خوبی در زمینه ارسال RSS به ایمیل ارائه میدهد. اما لینکی که آنها در کدهای Copy و Pasteشده اضافه کرده اند، باید حذف شود. این کار کاملاً قانونی است. آنها به اندازه کافی تبلیغات به ایمیلها و صفحات popup میکنند.
۳-    رنگهای مختلف را تجربه کنید.
من از دیدن رنگهای تکراری، سیاه و سفید، آبی و سفید، و پوسته های پیش فرض کمی حالم بد شده است! رنگهای دیگری را آزمایش کنید! سایتهای مختلفی هستند که میتوانند به شما در انتخاب یک رنگبندی خوب کمک کنند.
۴-    به نظردانی وبلاگتان برسید.
به نظر میرسد که زیاد به نظردانیهای وبلاگ توجه نمی شود. آنها در طراحی وبلاگها، جز مهمی محسوب نمی شوند، و اغلب چیز ساده ای از آب در می آیند. فرم نظرخواهی اغلب وبلاگها از روی نسخه پوسته های پیش فرض رونویسی شده اند. و این موضوع کمی خجالت آور است!
۵-    سایدبار خسته کننده ای نداشته باشید.
شما دیواری پر از نوشته برای پستهایتان ندارید، پس چرا سایدبارتان را از این ویژگی مستثنا می کنید؟ مطمئن شوید که سایدبار وبلاگتان با استفاده از عکسها و لایه گذاری ها قسمت بندی میشود. لیستی از نوشته ها در سایدبار برخی وبلاگها، گاهی باورنکردنی است!
اینها نکات برجسته ای بودند که من در اکثر وبلاگها آنها را دیده ام. به نظر شما چه نکات دیگری میتوان به این لیست اضافه کرد؟

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۵ دیدگاه برای “۵ مشکل اکثر وبلاگها”

  1. آقا ، استاد هم خودتی! فحش نده :)دستت درد نکنه صادق جان.نمی‌دونستم اینقدر فرز هستی.امیدوارم بشه با ترجمه این قبیل نوشته‌ها به بقیه وبلاگ‌نویسا کمک کرد.خسته نباشی

  2. نکات مهمی را به عرض عموم ملت رساندید دستتان درد نکند امید است تاثیری بهند بر جامعه کرخت وبلاگستان. چی گفتم؟
    عرض به حضورتان که ما این مطلب را شما را انقدر که خوشمان آمد شعر کردیم تا دیگر اهالی ملت هم حالش را ببرند و استفاده کنند.
    حیف که در وردپرس امکان خیلی از جفتک پرانیها وجود ندارد وگرنه از نکته شماره ۳ استفاده میکردیم. فعلاً تا حضور دیگر بای

  3. راجب تغییر قالب نگفتی… هر از چند گاهی تغییر قالب میتونه تو جذب خواننده ها خیلی مفید باشه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.