هری پاتر

هری پاتر ۱ و ۲ رو بعد از اینکه ماهها از پخش شدنشون میگذشت، اون هم بصورت دوبله شده دیدم. و از همون روز علاقه شدیدی به این مجموعه فیلمها پیدا کردم. شاید این موضوع بخاطر علاقه شخصی ام به داستانهای تخیلی باشه یا شاید هم بخاطر علاقه به فیلمهای دنباله داری باشه که ساختنشون سالها طول میکشه.

بارها “هری پاتر و سنگ جادو” و “هری پاتر و تالار اسرار یا حفره اسرارآمیز” رو دیدم، تا اینکه نسخه دوبله نشده “هری پاتر و زندانی آزکابان” به بازار اومد. بعد از مدتی یکبار دیگه همین فیلم رو، اینبار با زیرنویس نگاه کردم. واقعاًکه زیرنویسهاش مزخرف بودند! تا اینکه بالاخره دوبله فارسیش هم رسید.

“هری پاتر و جام آتش” رو که دیدم خیلی حال کردم. و حالا دیگه علاقه ام به این شاهکار دنیا بیشتر شده بود. و ترغیب شدم که رمانهای اون رو هم بخونم. اما بنا به وسوسه شخصی در این زمینه ها باید از اولین کتاب شروع می کردم، که همین کار رو هم انجام دادم.

با خوندن کتابهای هری پاتر متوجه شدم که جذابیت اونها اصلاً قابل مقایسه با فیلمهاش نیست. نکاتی که در کتاب اومدن خیلی جالبتر و زیباتر بیان شده اند. بطوری که از اون پس علاقه آدم به فیلمهاش کمتر میشه.

به هر حال من از خوندن کتابهای اول تا چهارم هری پاتر که مجموعاً پنج جلد میشن خیلی لذت بردم. حالا هم همزمان با فیلمبرداری “هری پاتر و محفل ققنوس” با حدیث جون در حال خوندن کتاب سه جلدیش هستیم.

تا یادم نرفته از نویسنده این مجموعه شاهکار، خانم جوآن کتلین رولینگ و خانم ویدا اسلامیه که اونو به زیبایی به فارسی برگردوندند هم یادی بکنم.

پ.ن۱: در همین رابطه حدیث جون به معرفی نویسنده هری پاتر پرداخته.

پ.ن۲: از سایتهای هری پاتر ، ارتش دامبلدور ، کمپانی برادران وارنر (سازنده فیلمها) ، جی. کی. رولینگ (نویسنده داستانها) دیدن کنید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۶ دیدگاه برای “هری پاتر”

 1. وبلاگ زیبایی دارید به ما هم سر بزنید در وبلاگ من هم از هری پاتر است هم از سینما در وبلاگ من میتوانید سری فیلم های هری پاتر را دانلود یا آنلاین ببینید اگر هم خواستید بذارید تو وبلاگتون حتما با ذکر منبع امید وارم خوشتان بیاد آنجا دسته اول خبر های هری پاتر است و تماما کتاب های هری پاتر

  در قسمت سینمای وبلاگ نیز میتونید هرچی از سینما می خواهید آنلاین ببینید

  حتی بازی هری پاتر رانیز برای همه چیز داریم

  همین طور همه چیز در باره ی فوتبال وچیز های دیگر……….

  کارتون های بزرگ و قشنگ مانند tmnt و بقیه کارتون ها………………….

  منتظرتان هستیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  سر نزنی از دست دادی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. خیلی عالی است .عکسهایش جالب نیست.باید جذاب تر باشد.

  متشکرم.SAMAN

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.