علی من

این علی که شما وصفش می‌کنید همان رستم خودمان است که آرایش اسلامی‌اش کرده‌اید! این علی شما به درد صوفی‌ها و پهلوان‌ها می‌خورد و سمبل زورخانه و خانقاه شده است!

این علی‌ای نیست که من به او معتقدم، علی من آن علی است که در درون جامعه اسلامی، با منافق ستمکار، خواجه برده فروش و پارچه‌ورمال و استثمارگر، هر چند مسلمان هم باشد، به خاطر اسلام مبارزه می‌کند. و او مردی است که چهار هزار نفر مقدس دعاخوان نالان در پیشگاه خداوند را، که جای سجده در پیشانی‌شان نمایان است و در میان‌شان حافظ قرآن بسیار، یک جا با شمشیر نابود می‌کند. چه کسی جرئت این کار را داشت و دارد؟!

دکتر علی شریعتی

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۷ دیدگاه برای “علی من”

 1. Salam hale shoma khobe , man Adaat nadaram toye webi ke miram salam konam vali chon esme sgoma sadegh hast & maalome ke kheyli bahali behet salam kardam

  صادق جم: ممنون صادق جان! اما کاش تو هم مثل خودم بجای فینگلیش نوشتن عادت به فارسی نوشتن داشتی!

 2. وای چه جراتی….. (دادا لینکیدمت)

  صادق جم: کدوم جرئت داداشم؟! من که خودمو پشت اسم دکتر مخفی کردم و همه تقصیرا رو انداختم گردون اون!!

  راستی! از "خوابزده" خوشم اومد بهش لینکیدم!

 3. ۱۵۹ خوشحالم که شما هم به دکتر اینقدر علاقه دارید. و خوشحال تر از اینکه کتاب (( پدر و مادر ما متهم هستیم )) را هم مطالعه کرده اید .چون انگار بعضی از دغدغه های هرمس در این کتاب نهفته شده است . راستی خانه جدید هم مبارک . و حتمآ دلیل موجهی داشتید که وبلاگ هرمس را در پیوند ها قرار نداده اید. عنوان پست جدید وبلاگ هرمس (( توبه های رمضانی )) تا بزودی خداحافظ

  صادق جم: خوشحالم که شما هم مثل من به دکتر علاقمندید. برای لینک ندادن به شما دلیلی نداشتم جز اینکه شما دیر به دیر بروز می‌کنید و این برای من جا افتاده نیست!

 4. سلام….اولین چیزی که توجهم رو جلب کرد اینه که همشهری هستیم…

  صادق جم: خوشحالم که یکی از همشهری‌هام رو توی دنیای مجازی می‌بینم.

 5. سلام . طاعات شما مقبول درگاه احدیت .
  من معتقدم علی آبروی این جهان بی آبروست .
  راستی اگر او نبود ما میتوانستیم امروز از بحث اسوه و اسوه گرایی صحبت کنیم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.