انجمن وبلاگ نویسان گیلک (گیله لاگ)

انجمن وبلاگ‌نویسان گیلک‌زبان (گیله‌لاگ) با هدف اعتلایِ وب‌لاگ‌نویسی در گیلان و سایر مناطق گیلک‌زبانان؛ ترویج زبان و گویش گلیکی در عرصه وب؛ تحقق آزادیِ اندیشه و نشر آزاد بیان در فضای اینترنت و دفاع از این حق برای وبلاگ‌نویسان گیلک‌زبان؛ ارائه‌ی خدمات پشتیبانی فنی، و آموزش‌های هنری، ادبی به گیلک‌زبانان در حال شکل‌گیری است. در همین راستا پیش‌نویس منشور و اساسنامه این انجمن در وبلاگ “گیله لاگ” برای استحضار عموم وبلاگ‌نویسان و وبلاگ‌خوانان گیلانی و گیلک‌زبان قرار گرفته است تا پس از مطالعه آنها نظرات، پیشنهادات، انتقادات خود را برای اصلاح این منشور و اساسنامه ارائه دهند.
در وبلاگ انجمن آمده است که این اساسنامه و منشور از تاریخ ۳ مهر ماه ۱۳۸۵ به مدت یکماه در وبلاگ قرار خواهد داشت تا علاقمندان نظراتشان را درباره آن از طریق پست الکترونیکی ارسال کنند.
پس از آن با فاصله یک هفته اصلاحیات رسیده به انجام میرسد و نسخه نهایی این منشور و اساسنامه منتشر خواهد شد، و همزمان عضوگیری و تشکیل ارکان اجرایی انجمن وبلاگ‌نویسان گیلک‌زبان (گیله‌لاگ) آغاز می‌گردد.

امیدوارم این وبلاگ سرآغازی برای تشکیل انجمن پرقدرت وبلاگ نویسان گیلانی باشد.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۷ دیدگاه برای “انجمن وبلاگ نویسان گیلک (گیله لاگ)”

 1. wصادق جان می شد همین انجمن را در انجمن بلاگ نیوز راه انداخت دستکم تعداد بیشتری با آن آشنا می شدند و امکانی بود تا غیرگیلک هم در بخث ها شرکت کند. خود دانید. بهرحال از امکانات باید استفاده کرد و دوباره کاری نکرد.

  صادق جم: اسد عزیز! از نظری که درباره "انجمن وبلاگ‌نویسان گیلک" دادید سپاسگزارم. اما در این مورد منظور از واژه "انجمن" چیزی شبیه به انجمن‌های مجازی اینترنت همچون انجمن بلاگ‌نیوز نیست. این انجمن فعالیتهایی فراتر از بحثهای غبر آن‌لاین یا آنلاین اینترنتی دارد که اگر به اساسنامه و منشور آن مراجعه کنید در خواهید یافت. شاید این واژه را در اینجا بتوان با "کانون" مترادف دانست.

  اما در مورد پیشنهاد شما بنده موافقم.
  من پیشنهاد میکنم که در بلاگ نیوز یک انجمن وبلاگ‌نویسان ایران و همچنین انجمنهای وبلاگ نویسان استانی تشکیل دهیم. فکر کنم که ایده جالبی باشد.
 2. آقا شما ما رو هر روز با کامنت هاتون شرمنده میکنید :) در مورد این گیله لاگ هم به نظر من کار بسیار جالبیه کاشکی میشد واسه همه استان ها این کار رو کرد. با این کار تمامی وبلاگنویسان همشهری میتونند بهتر و بیشتر با هم در ارتباط باشند و کار هاشون رو بررسی کنند

  صادق جم: من فکر میکنم میشود که همه استانها چنین انجمنی داشته باشند. البته این فقط به خودشان بستگی دارد. این ما هستیم که باید انجمنهای خودمان را تشکیل دهیم و اجازه ندهیم دیگران آنرا در دست گیرند.

 3. کارجالبی است. چند وقتی ما هم در فکرش بودیم که نشد. امیدوارم موفق باشید.

  صادق جم: امیدوارم با کمک همدیگر بشود!

 4. با سلام. این همشهریهایمان چقدر پر جنب و جوش شدند. خیلی عالیست. هر روز دارد یک انجمن و یک گیلانی وبلاگ نویس می شود.
  انجمن های اینترنتی به گیلانیان بسیار کمک خواهد کرد. داریم پیشرفت می کنیم. امیدوارم دیگر شهرها هم از ما بیاموزند همان طور که ما از ان ها می آموزیم…

  صادق جم: امیدوارم این شورهای وبلاگی همراه با شعور باشد و مستدام باشند. البته با کمک شما

 5. نمایشگاه کتاب شامل انواع کتاب ها
  با ۲۰% تخفیف
  واقع در مجتمع خاتم الانبیاء رشت
  ۲۰ بهمن تا ۲ اسفند

  منتظر حضور سبزتان هستیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.