تولد من + آشفته بازار بلاگفا

  • امروز هم تولد من است!

راستش را بخواهید من از آن دسته افراد دو تولده هستم! یک تولدم همان روزی است که بدنیا آمدم (۱۱ دی‌ماه ۱۳۶۲) و تولد دیگرم آنی‌است که در شناسنامه ثبت است (۳۰ شهریورماه ۱۳۶۲).

این روزها را نمی‌دانم ولی در روزگاری که من بدنیا آمدم، پدر و مادرها برای اینکه فرزندانشان که در نیمه دوم سال متولد شده‌اند، زودتر به مدرسه بروند و از هم سن و سالانشان عقب نمانند، تاریخ تولد شناسنامه‌شان را به نیمه اول سال تغییر می‌دادند!

نمی‌دانم عقب کشیدن تاریخ تولد فرزندان خوب است یا نه. یا اینکه مشکل اصلی قانون ثبت نام مدارس است. ولی از داشتن یک تاریخ تولد رسمی دیگر بجای تاریخ تولد واقعی خودم، احساس خوبی ندارم.

اما ۳۰ شهریور امسال از همیشه احساس بهتری دارم! چون حدیث عزیز امروز هم برایم کادوی تولد گرفت!

  • آشفته بازار بلاگفا

همین چند پست پیش بود که من قلم به انتقاد از سرویس‌دهنده‌های وبلاگ داخلی گشودم و پیشنهاد دادم بجای تشکیل دادن انجمن هواداران این سرویس‌دهنده‌های آبکی، به تشکیل انجمن حمایت از وبلاگ‌نویسان اقدام شود.

چند روز پیش خبر فروخته شدن بلاگفا و حواشی آنرا خواندم. اصلاً تصوّر نمی‌کردم که میزان بی مسئولیتی این سرویس‌دهنده‌ها تا اینجا باشد که حرف از مسدود شدن آنها به میان آید! باور کنید اینجا ایران است! سرزمین بی‌دلیل! هیچ معلوم نیست، فردا که خواستید وارد بلاگفا شوید با این پیغام روبرو شوید که سایت مورد نظر مسدود می‌باشد! پس خواهشاً اینقدر سنگ این سرویس‌دهنده‌های داخلی را به سینه نزنید و بخاطر یک مقدار سختی کار با سرویس‌دهنده‌های خارجی، تن به عدم امنیت و آزادی این سرویس‌دهنده‌ها ندهید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

یک دیدگاه برای “تولد من + آشفته بازار بلاگفا”

  1. ۱- خواستم دیروز کامنت بزارم نشد!

    ( :*‌ :x :* ) خوشحال شدم از اینکه حس بهتری نسبت به سالای قبل داشتی!

    ۲- خوب شد منو از بلاگفا نجات دادیا :D

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.