بلاگر! تولدت مبارک

۲۳ آگوست ۱۹۹۹، لابراتوار Pyra برای نخستین بار Blogger را معرفی نمود. از آن روز تاکنون Blogger تغییرات زیادی کرده و به یکی از قدرتمندترین سرویس‌دهنده‌های وبلاگ دنیا بدل شده است. حالا هم که Google رسماً آنرا خریداری نمود و در حال بهبود دادن امکاناتش هست، به نظر می‌رسد که بایستی آینده روشن‌تری را برایش در نظر داشت.
در هفتیمن سال تاسیس این سرویس‌دهنده، Google در نسخه Beta شروع به ادغام کردن اکانت خود با حسابهای این سرویس‌دهنده کرده است. البته هنوز امکان سوئیچ کردن از اکانت بلاگر به اکانت گوگل برای همه وجود ندارد، و تنها کسانی می‌توانند این کار را انجام دهند که در داشبور وبلاگشان این امکان تعبیه شده باشد. اما گوگل وعده داده است که بزودی همه بلاگرها این امکان را خواهند داشت.
نسخه بتای Blogger دارای امکانات خارق‌العاده‌ای بخصوص در زمینه طراحی Template‌می‌باشد. امکانات جدید این قسمت چیزی شبیه به Widget در قالبهای جدید WordPress می‌باشد و به کاربر اجازه می‌دهد که بدون داشتن هیچگونه اطلاعاتی در مورد کدهای قالب، به حذف و اضافه نمودن بخشهای متنوع قالب بپردازد.
اما اگر لوگوی تولدت بلاگر ـ که سگی است که کلاه تولد به سر دارد ـ برایتان جالب است، بهتر است بدانید که این بخاطر هفتمین تولد است! گردانندگان Blogger معتقدند که “۱ سال انسانی = ۷ سال سگی”!!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!