کمبود فتنه روح را ضعیف می‌کند

بین راهبان مشهور شده بود که جوزف راهب به حدی عبادت کرده است که بر تمام امیال نفسانی‌اش غالب آمده است و دیگر لازم نیست نگران چیزی باشد.
این کلمات به گوش یکی از فرزانگان صومعه ستا رسید. او بعد از صرف عصرانه شاگردانش را فراخواند و به آن‌ها گفت: «شنیده‌اید که می‌گویند جوزف دیگر وسوسه نفسانیی ندارد که نیازی به غلبه کردن بر آن باشد. کمبود مبارزه، روح را ضعیف می‌کند. بیایید از خداوند بخواهیم که فتنه بزرگی برای جوزف بفرستد و اگ توانست در برابر آن فتنه ایستادگی کند، از خداوند فتنه‌های دیگری برای او بخواهیم. و بیایید دعا کنیم وقتی او به فتنه‌ای دچار می‌شود، هرگز نگوید: «خداوندا، شیطان را از من دور نما». دعا کنیم که در عوض بگوید: «پروردگارا، به من نیرویی عطا فرما تا بتوانم بر این شر غالب آیم.»
مکتوب ـ پائولوکوئیلو – وحید بهلول

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۳ دیدگاه برای “کمبود فتنه روح را ضعیف می‌کند”

  1. bebinam… man dishab be shoma sar zadam vali nazar nadadam!
    dar zemn in bare avali ham nist ke be ye nafar sar mizanam va taraf fardash miad tuye weblogam nazar mide! mikahstam bebinam barnameye khasi chizi estefade mikonid?
    man ke gije gij shodeam!!

  2. neveshtehatoon ziba bod . man az khondaneshon lezat bordam va lhoshhalm ke neveshtehaye man ham morede tavajohetoone. babate lik ham mamnon. khastam link bedam ama nashod
    toye ye forsate dige . asemoni bashid .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.