دست از سر اسلام بردارید

این روزها یکی از بزرگترین مشکلات اسلام این است که در دنیای مسلمانان هر کس، هر کاری می‌کند، سعی دارد آن را به اسلام ربط دهد و بدین وسیله کار خودش را درست بداند و آنرا توجیه کند.

از درست و غلط بودن کارها که بگذریم، به نظر من این بدعت بدى است و بیش از همه مسایل دیگر به دین اسلام لطمه مى‌زند. چرا که تا همین الان هم چه بسیار کارهایى که اسلامى نیستند و به نام اسلام انجام مى‌شوند، و چه بسیار حرف‌هایی که اسلامی نیستند و بنام اسلام زده می‌شوند. و هیچ چیز بیشتر از همین حرف‌ها و رفتارها تیشه بر ریشه اسلام نمی‌زنند.

کار ما و حرف ما هر چه که هست، لزومی ندارد حتماً از اسلام برایش هزینه کنیم. به هر حال ما که عاری از اشتباه نیستیم، پس همان بهتر که با عقل و منطق و استدلال حرف‌های‌مان را بزنیم و این‌قدر تلاش نکنیم که کردارمان را با آسمان پیوند بزنیم. این هم برای ما بهتر است و هم برای اسلام!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۸ دیدگاه برای “دست از سر اسلام بردارید”

 1. با دین یا بدون آن، انسانهای خوب کارهای خوب می کنند و انسانهای شرور، کارهای شرارت بار. اما برای اینکه انسانهای خوب کارهای شرورانه بکنند، به دین نیاز است.
  استیون واینبرگ

 2. شما اصلا اسلام رو میشناسی؟ این دینی که بعضی ها با عقل قرن بیست و یکمی شون بزک کردن اسلام نیست، در اسلام مجازات سنگسار داریم، برای شخصی ترین موضوعات محاکمه و شلاق داریم، قطع دست و پا داریم، تجاوز به همسر داریم، پایین آوردن ارزش زن رو داریم و حالا یکسری ها اومدن دارن این ها رو ماست مالی میکنن می خوان بگم این واقعی این نیست درحالی که خودشون اسلام واقعی رو نشناختن

    1. اینجا موضوع بحثم رد و اثبات نظریات شما نیست. اما پیشنهاد مى کنم به سادگى قضاوت نکنید و عمیق تر به مسائل نگاه کنید.

   1. خب معلومه از منبع داعش پلید و امثالهم مردم ما که به خودشون زحمت نمیدن برن ببینن قرآن چی میگه و چی می خواد از ما,به هیچ عنوان قرآن نگفته سنگسار کنید و مردم بی گناه رو بکشید تنها حکم قطعی قرآن جهاده که اونم در صورت ظلم کفار به مسلمانه نه بدون هیچ عذری تنها به این خاطر که اذان بلد نیستی نمی تونی نماز بخونی حدت رو اجرا کنن.

 3. واعظی پرسید از فرزند خویش / هیج می دانی مسلمانی به چیست؟
  صدق و بی آزاری و خدمت به خلق / هم عبادت هم کلید زندگیست
  گفت زین معیار اندر شهرما / یک مسلمان هست آن هم ارمنیست!

  بله. خیلی خوب و به جا نوشتید؛ به قول شاعر ؛ اسلام به ذات خود ندارد عیبی / هر عیب که هست در مسلمانی ماست

 4. سلام به اقا صادق و تشکر از حوصله ای که برای پاسخگویی به خرج دادید
  منظورم زمینه همان عکسی بود که تی شرت ابی پوشیدید.
  مجددا از شما بخاطر مطالب زیبا ی وبلاگ و پاسخگویی تشکر می کنم
  با ارزوی موفقیت بیشتر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.