طبیعت دیلمان، قربانی کارخانه سیمان

دیلمان، از مناطق کوهستانی جنگلی و سرسبز و دیدنی استان گیلان است. جاده‌ی سیاهکل – دیلمان هم یکی از زیباترین و رویایی‌ترین جاده‌های ایران به شمار می‌رود که در ایام تعطیلات مملو از مسافرین و گردشگرانی‌ست که برای دیدن طبیعت زیبا و تاحدودی بکر آن هجوم می‌آورند.

deylaman1

اما چند سالی است که احداث کارخانه سیمان در ارتفاعات دیلمان، عبور در این جاده زیبا را به کابوس بدل کرده است. آن‌گونه که از ظواهر امر و شنیده‌ها بر می‌آید، عبور ماشین‌های سنگین کارخانه سیمان، با تناژ بالاتر از حد استاندارد موجب خرابی آسفالت جاده شده است. علاوه بر آن خودتان تصور کنید که عبور متعدد و شبانه‌روزی ماشین‌های سنگین چه آسیبی می‌تواند به محیط زیست این منطقه بزند.

آخرین باری که این مسیر را طی می‌کردیم، چند تا عکس از خرابی‌های جاده گرفتم، البته معتقدم که این عکس‌ها نمی‌توانند عمق فاجعه را نمایش دهند، اما برای جلب توجه‌ها آن‌ها را در این مطلب با شما به اشتراک می‌گذارم. لطفاً شما هم برای جلب نظر کسانی که می‌توانند کاری کنند، به اشتراکش بگذارید.

deylaman2

deylaman3

deylaman4

deylaman5

deylaman6

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۳ دیدگاه برای “طبیعت دیلمان، قربانی کارخانه سیمان”

  1. اهل اینورایی آقا صادق؟
    حدودا وسطهای تابستون ما با دوستان رفتیم اسپلیی(یه منطقه وسطهای همون جاده) واقعا پشیمون شدیم از رفتن
    بقول خودتون عمق فاجعه بسیار بیشتر از عکسهای شما هست
    اینقد وضع جاده خرابه که به نظر میرسه مین توش منفجر شده، یا از بالا بمب انداختن روش

    1. بله امیر جان، اهل گیلانم و چون تعدادی از اقوام همسر اهل اسپیلی هستند، زیاد به این جاده میایم که خیلی خسته کننده شده :(

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.