از این همه گرانی…

رفاه و معیشت آسان یکی از نیازهای اولیه انسان است که برای رشد و تعالی وی از اهمیت بسزائی برخوردار می‌باشد. در هرم سلسله مراتب نیازهای انسانی مازلو نیز از این موضوع با عنوان نیازهای فیزیولوژیکی بشر یاد شده است و تا وقتی که این نیاز برطرف نشود، انسان قادر نخواهد بود که به سایر جنبه‌های رشد و نیازهای خویش رسیدگی کند.

در دنیای امروز، گرانی و تورم یکی از آفت‌های مهم رفاه و معیشت بشر است. همان‌طور که حتماً شمایی که در ایران زندگی می‌کنید هم متوجه شده‌اید، این روزها دوره‌ی جدیدی از گرانی اجناس آغاز شده است. روز به روز قیمت املاک، اتومبیل‌ها و اجناس غذایی بیشتر و بیشتر می‌شود و زندگی کردن را خصوصاً برای اقشار متوسط و طبقات پائین‌تر جامعه سخت‌تر و سخت‌تر می‌کند. حتی وقتی با مردم هم‌کلام می‌شوید، می‌بینید که گویا همگی در انتظار موج گرانی عظیم‌تری در سال پیش‌رو نشسته‌اند! اما با همه‌ی این اوصاف راهکار دولتمردان همچنان انکار است و آرام جلوه دادن اوضاع!

برادران عزیز! آنچه که عیان است، چه حاجت به بیان است؟! آیا فکر نمی‌کنید که عقلانی‌تر است اگر بجای انکار تورم و ارائه‌ی آمارهای دگرگون، با شجاعت آنچه را که هست، بپذیریم و با شنیدن راهکارهای اندیشمندان، به اصلاح امور بپردازیم؟!

بعضی وقت‌ها واقعاً از این همه بیراهه رفتن، هنگ می‌کنم! یعنی واقعاً مرزی برای دروغ گفتن وجود ندارد؟!!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!