ایده بازی وبلاگی چهارشنبه‌سوری : «نقل فالگوشی‌ها»

آخرین چهارشنبه‌ی امسال هم نزدیک شد! هیجان‌مان به این امید است که گرمای آتش آن دل‌های سردمان را گرما دهد و خوش استقبالی باشد از بهار. اما چه بهتر شود اگر گرمای آن بلاگستان‌مان را هم سرخ‌گون نماید.

معروف است که در شب آخرین چهارشنبه‌ی سال شمسی، در کنار انواع آیین‌های مرسوم در «چهارشنبه‌سوری»، فالگوش ایستادن و تفال زدن براساس آن هم یکی از مرسومات است! چطور است بر همین اساس در غروب سه‌شنبه، و همگام با جشن چهارشنبه‌سوری، از خاطرات شیرین و طنز‌مایه‌مان در باب «فال‌گوش‌ ایستادن‌ها» بگوئیم؟!

ایده‌ی بسیار ساده‌ای‌ست. در تاکسی نشسته‌اید و ناخودآگاه سخنان کنار دستی‌های‌تان را گوش می‌دهید، در بقالی سرکوچه هستید و صحبت‌های اطرافیان را می‌شنوید، در راه‌پله‌ی آپارتمان‌تان حرف‌های همسایه‌ها را می‌شنوید، پشت میزتان هستید و حرف‌های هم‌اتاقی‌های‌تان را می‌شنوید و… خیلی از این شنیده‌هایی که از روی کنجکاوی یا بصورت ناخودآگاه کسب شده‌اند، ممکن است پر از خاطره و حکایت باشند. پس گوش‌تان را برای سه‌شنبه تیز کنید و در این بازی همراه شوید! باشد که به این سبب بلاگستان شبِ چهارشنبه‌مان شاد شود.

اطلاعیه:

همزمان با شبِ چهارشنبه‌سوری، لیستی از بلاگرهایی که فال‌گوش می‌ایستند را خدمت ملت شریف عرضه خواهم نمود! لذا شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده‌ی هرگونه  فال‌گوشی‌، آن را از طریق @sadeghjam در توئیتر یا sadeghjam در جی‌میل یا فرم تماس این وبلاگ اطلاع دهند.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۹ دیدگاه برای “ایده بازی وبلاگی چهارشنبه‌سوری : «نقل فالگوشی‌ها»”

 1. بازم دم اقا صادق گرم که یه بازی راه میندازه
  باز دوباره وبلاگستان داره دوران افول خودش رو طی میکنه
  چند ماه پیش وبلاگ ها خیلی فعال تر بودن ها

  1. @مسترکارمند, به هر حال زندگی در جریان است! این روزها، اکثراً زندگی پردغدغه‌ای داریم. پر از تنش، گرانی، نگرانی و…! اما اوقاتی هم هستند که به شکل سنتی، اغلب شاد می‌گذرند. یکی از این اوقات همین چهارشنبه‌سوری است! بد نیست لحظاتی رو هم غبار غم بروبیم!

  1. @روح ســـــــوار, من که نگفتم درباره‌ی حرف‌های چهارشنبه‌سوری فالگوش وایسید!
   هر موضوعی که دیگران درباره‌اش صحبت می‌کنند می‌تواند ایده‌ای برای فالگوش ایستادن و مطرح کردنش باشد.
   اتفاقاً شخصاً خیلی دوسا دارم ببینم خارجکی‌ها چه حرف‌هایی می‌زنند که ارزش فالگوش ایستادن را داشته باشد :دی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.