وبلاگ‌های‌تان را به شبکه‌های اجتماعی متصل کنید

حتماً مستحضر هستید که زمانه، زمانه‌ی وب۲ و شبکه‌های اجتماعی است‌. اما این اجتماعی شدن محدود به افراد نیست. موجودیت‌های دیگر در وب نیز باید اجتماعی شوند. وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. وب سرویس‌هایی چون Google Friend Connect و  NetworkBlogs هم در پاسخ به همین نیاز عرضه شده‌اند.

البته این موضوع جدیدی نیست، اما از آن‌جائی که احساس می‌کنم اتصال وبلاگ‌های فارسی‌زبان به شبکه‌های اجتماعی به نسبت کمرنگ است، گفتم جهت یادآوری، دعوت کنم تا بلاگ‌های‌تان را اجتماعی‌تر کنید.

خودِ من، یک صفحه در فیس‌بوک برای بلاگ‌نوشت ایجاد کرده‌ام که دوست دارم تا از طریق آن ارتباطم را با خوانندگان اینجا نزدیک‌تر کنم. شما می‌توانید در صفحه بلاگ‌نوشت روی فیس‌بوک، در بحث‌ها شرکت کنید و نظرتان را با من در میان بگذارید. همچنین نظرسنجی‌هایی هم روی این صفحه قرار گرفته است که خوشحال می‌شوم رای‌تان را در آن‌ها ثبت کنید.

علاوه بر این، قبلاً ابزارک Google Friend Connect را هم در ستون کناری بلاگ‌نوشت گذاشته بودم که این امکان را فراهم می‌کرد تا علاقمندان بتوانند به شبکه دوستان بلاگ‌نوشت بپیوندند. اما در عمل،کارهای زیادی نمی‌شد با شبکه دوستان گوگل انجام داد. این شد که ابزارک NetworkBlogs فیس‌بوک را جایگزینش کردم. حداقلش این است که این وب‌سرویس صفحه‌ای برای وبلاگ در فیس‌بوک ایجاد می‌کند تا از طریق آن دوستان عضو شبکه‌ی وبلاگی بتوانند با هم در ارتباط باشند و نظرات‌شان را به اشتراک بگذارند.

منتظر دیدن صفحات وبلاگ‌های‌تان در شبکه‌های اجتماعی هستم. باشد که در این صفحات، بحث‌های شیرینی حول وبلاگ‌های‌مان داشته باشیم.

پی‌نوشت:

به پیشنهاد دوست فهیمی، اپلیکیشن‌هایی را که روی صفحه بلاگ‌نوشت در فیس‌بوک استفاده کرده‌ام را اینجا لینک می‌کنم تا شاید به کار شما هم بیاید: RSS TabsPolldaddy Polls

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۹ دیدگاه برای “وبلاگ‌های‌تان را به شبکه‌های اجتماعی متصل کنید”

  1. salam man mikhastam weblog jadidam toye google reader montasher beshe har moghe up mikonam ama tarze estefadasho balad nistam agar rahnamaii konid mamanon misham

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.