کدام سایت سریعتر لود می‌شود؟!

حین وبلاگ‌خوانی‌ها، به مطلبی در DailyBlogTips برخوردم که وب‌سرویس جالبی را معرفی کرده بود. وب‌سرویس WhichLoadsFaster.com کمک می‌کند تا سرعت لود شدن سایت‌های اینترنتی مختلف را با هم مقایسه کنیم.

برای نمونه من سرعت لود شدن بلاگ‌نوشت را با چند وبلاگ دیگر مقایسه کردم:

البته قبول دارم که بلاگ‌نوشت می‌تواند سبک‌تر از اینی که هست هم لود شود! اما هر چه با خودم کلنجار می‌روم، دلم نمی‌آید از شاخ و بال‌هایش مثل «خودمونی»، که در ستون کناری قرار گرفته است و مجبور است اطلاعاتش را از سایت دیگری بخواند، یا «Tweetboard» که برپایه جاوااسکریپت است و توئیت‌هایم را نمایش می‌دهد، یا «شبکه دوستان» که با قدرت Google Friend Connect مدیریت می‌شود، بکاهم! فکر می‌کنم وبلاگ‌های امروزی باید چیزی بیشتر از وبلاگ صرف باشند و به سمت شبکه‌ای بودن بروند، هر چند هزینه‌اش کمی سنگین‌تر لود شدن باشد!

پیشنهاد می‌کنم، سرعت لود شدن سایت‌های معروف را هم در WhichLoadsFaster.com مقایسه کنید! مثلاً براساس ادعای این وب‌سرویس، صفحه‌ی Bing در نخستین لود شدن، حتی از Google هم سریعتر است، اما برای دفعات مجدد، صفحه Google چندین بار سریعتر لود می‌شود.

البته لازم به ذکر است من در مقایسه صفحات مشابه، نتایج مختلفی از این وب‌سرویس دریافت کردم! خودم هم درست متوجه نشدم که این نتایج به چه عواملی بستگی دارند! اما به هر حال، WhichLoadsFaster.com سرویس خوبی به نظر می‌آید و با توجه به رتبه‌بندی‌ها و رهنمودهایی که ارائه می‌کند، می‌تواند به سریعتر لود شدن صفحات‌تان کمک کند.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۵ دیدگاه برای “کدام سایت سریعتر لود می‌شود؟!”

  1. سرویس جالبی است صادق جان البته این سرعت لود بیشتر برای ما که از سرعت پایین اینترنت عذاب می کشیم اهمیت دارد و مصداق عینی پیدا میکند

    1. @آی تی بلاگ, مسلماً همین‌طوره! اما به هر حال اوضاعی‌ست که داریم و باید بهش توجه کنیم.
      البته خود مطرح شدن این وب‌سرویس توسط سایت‌ها و وبلاگ‌های معروف غربی هم نشون می‌ده که اون‌ها هم در این رابطه بی تفاوت نیستند، هر چند دغدغه‌هامون با هم متفاوته!

  2. حالا یا وبلاگ خودم رو سیستمم کش شده اینقدر سریع نشون می‌ده، یا جدن وبلاگ سریعی داشتم و خودم خبر نداشتم :دی

  3. سرعت لود وبلاگ منم بدک نیست ، خوبه !
    ممنون صادق جان بابت معرفی این سایت ، سایت جالبیه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.