سوپ جوجه برای روح‌های رمانتیک

کتاب “سوپ جوجه برای روح‌های رمانتیک” حاوی داستان هایی الهام بخش درباره عشق و احساسات عاشقانه می باشد. نویسنده های کتاب جز پرمخاطب ترین نویسندگان نیویورک تایمز و یو اس ای تودی هستند: جک کنفیلد، مارک ویکتور هنسن، مارک و کریسی دونلی، و دکتر باربارا دی آنجلس. مترجم این کتاب مریم اسلامی است و انتشارات سایه گستر نشر آنرا در ایران بر عهده دارد.

حدیث استاد غافلگیر کردن است! همین دیشب در یک حرکت غافلگیر کننده، یک کتاب رمانتیک برام هدیه گرفت. اول که کتاب رو دیدم، به خیالم که کتاب آشپزی است! اما کمی که دقیق تر شدم، دیدم سخت در اشتباه بودم! اسم کتاب “سوپ جوجه برای روح‌های رمانتیک” است و حاوی داستان هایی الهام بخش درباره عشق و احساسات عاشقانه می باشد. نویسنده های کتاب جز پرمخاطب ترین نویسندگان نیویورک تایمز و یو اس ای تودی هستند: جک کنفیلد، مارک ویکتور هنسن، مارک و کریسی دونلی، و دکتر باربارا دی آنجلس. مترجم این کتاب مریم اسلامی است و انتشارات سایه گستر نشر آنرا در ایران بر عهده دارد. در ادامه یکی از داستان های کوتاه این کتاب با عنوان “تماس تلفنی از راه دور” را می خوانید:

اگر بدانیم که فقط ۵ دقیقه برای بیان تمام چیزهایی که می خواهیم فرصت داریم، تمامی اتاقکهای تلفن توسط افرادی اشغال می شود که برای ابراز عشق خود به دیگران تماس می گیرند.

کریستوفر مورلی

مطلبی را درباره‌ی مردی می خواندم که از تلفن سکه ای فرودگاه با همسرش تماس گرفته بود. پس از آن که سکه هایش تمام شد، اپراتور برای اعلام این که یک دقیقه‌ی دیگر فرصت دارند، روی خط آمد. مرد سعی داشت که با عجله گفت و گویش را با همسرش تمام کند، اما پیش از آنکه خداحافظی کند، تماس آنها قطع شد. مرد در حالی که آه می کشید، گوشی را گذاشت و به طرف درِ اتاقک تلفن برگشت. در همین موقع دوباره تلفن زنگ زد. مرد که فکر می کرد اپراتور پول بیشتری می خواهد، گوشی را بر نداشت. اما حسی در وجودش می گفت که گوشی را بردارد. قطعاً اپراتور پشت خط بود. اما پول بیشتری نمی خواست، بلکه پیغامی برایش داشت.

اپراتور گفت: «بعد از آن که گوشی را گذاشتید، همسرتان گفت که شما را خیلی دوست دارد، فکر کردم شاید بخواهید بدانید.»

باربارا جانسون

پ.ن: یکی از نتایجی که علاوه بر نتیجه اصلی این داستان می شه گرفت، اینه که “شنود کردن همیشه بد نیست!” :دی

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۱۲ دیدگاه برای “سوپ جوجه برای روح‌های رمانتیک”

 1. داستان جالبی باید باشه… ایولاه… اما اون تلفن عجب لحظه ای قطع شده…!!!!

 2. خیلی ممنون.
  آقا صادق میشه بقیه مشخصاتش رو بدین ؟
  ناشر ، مترجم .
  خیلی ممنون

  1. @رضا, همانطور که در متن هم اشاره کردم، مترجم کتاب مریم اسلامی هستن و ناشرش هم سایه گستر قزوین.

 3. بابا تو و سرکار خانم که دنیای وب رو صورتی می‌بینید… فکر کنم رومانتیک‌ترین آدمای وبی شما باشین که من دیدیم… ان‌شاالله که همیشه همین جور عاشقانه در گذر زندیگی باشید.

 4. ایول
  نویسندگان نیویورک تایمز و یو اس ای تودی و داستانهای رمانتیک کوتاه چه شود…
  عـــــــــــــــالیست

 5. این جنبش سر باز ایستادن ندارد
  این جنبش تا آخر ایستاده است
  این جنبش هزینه های بسیار داده است
  ما بسیاریم و از این بادها نمی لرزیم
  این جنبش وامدار کس یا کسانی نیست بلکه برخواسته از دل مردمی است که در تمام این سالهای ظلمهای بسیاری در حقشان روا گردیده است
  این جنبش خونهای بیساری داده است و هرگز نخواهیم گذاشت پایمال گردنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.