بلاگ نوشتهای ۸۷

سال ۸۷ یکی از شلوغترین پایانهای زندگی من تا به امروز بود! این روزها دور و برم پر از شلوغ پلوغی و بی نظمی است. اما به هر حال چیزی به آغازی دوباره باقی نیست! به همین امید بنا به سنتی که در طی دو سه سال گذشته پایبندش شده ام، در آخرین روز سال ۸۷، نگاهی دوباره به پستهایی که در یکسال گذشته منتشر کرده ام می اندازم، و لیستی از مهمترهایشان را به عنوان آخرین مطلب سال تقدیم می کنم:

فروردین ۸۷

سال را با عیدی شروع کردم! چند تا فیلم لیست شد تا هرکس که خواهانش بود، آنها را عیدی بگیرد. البته گویا فیلمها به مزاج همه خوش نیامده بودند! اما به هر حال آغاز متفاوتی بود.

اولین بازی وبلاگی که در سال ۸۷ در آن شرکت کردم، سوال و جواب بود. که نتیجه اش یک نوع پروفایل شخصی از آب درآمد!

فتحی عزیز یک جشنواره نوروزی راه انداخته بود، که من هم سه تا پست تقدیمش کردم: فستیوال ماهیگیری آرگانگو، مرد هزار چهره (که نگاه من بود به سریال طنز ایام نوروز به کارگردانی مهران مدیری – و البته پانصدمین پستی بود که در بلاگ نوشت منتشر کردم!) و اسلام دین صلح (که دیدگاه من بود درباره فیلم یکجانبه گرایانه “فتنه” ساخته گیرت ویلدرز هلندی).

سریال طنز مرد هزار چهره مدیری و خصوصاً آخرین دفاعیات مرد اشتباهی، آنقدر در من تاثیر گذاشته بود که متن کامل دفاعیه اش را در پستی با عنوان “من اشتباهی هستم” بازنشر کردم!

رله سایتی بود که اوائل فروردین ماه با آن آشنا شدم. موضوع سایت جالب بود، اما متاسفانه آنطور که باید و شاید مورد استفاده قرار نگرفت.

در ابتدای امسال از بلاگرولینگ به گوگلرولینگ گذار کردم و از شر بی مبالاتی های بلاگرولینگ راحت شدم!

تبیین جایگاه لینکدونی روزانه یکی دیگر از کارهای مفیدی بود که در ابتدای سال ۸۷ انجامش دادم و الحمدلله تاکنون وفادارش ماندم. البته این روزهای پایانی سال دوباره کمرنگ شده است!

آن روزها توئیتر هم کم کم در میان وبلاگها جا خشک می کرد! و ابزارهای توئیتر یکی از موضوعات داغ وبلاگستان بود. ابزار Share This هم همان روزها به وبلاگم اضافه کردم تا ارسال مطالب به اکانتهای مختلف اشتراک گذاری راحتتر شود.

و بالاخره در آخرین روزهای فروردین ششمین قالب را هم تن بلاگ نوشت کردم!

اردیبهشت ۸۷

گروه پرشین وبلاگ، اقدام به برگزاری نظرسنجی انتخاب برترین وبلاگهای فارسی کرده بود، که راههای زیادی برای برتر شدن در آن وجود داشت! و البته باید مراقب می بودی که از صدایش در نیاید تا از دور مسابقات حذفت نکنند!

در ماه دوم سال ۸۷ یکبار دیگر برای همکاری با شرکتهای نتورک مارکتینگ پرزنت شدم، که البته حسابی هم حالشان را جا آوردم!

اول می، همزمان با روز جهانی RSS فرصتی دست داد تا یکبار دیگر درباره خوراک و خوراک خوانی صحبت کنم.

Cfroms یکی از افزونه های پرکاربرد وردپرس بود که به تازگی با آن آشنا شده بودم و تاکنون نیز از آن بهره می برم.

یکی از مقالات خوب Daily Blog Tips با موضوع شناختن خوانندگان وبلاگ را در همین ماه ترجمه کرده و برای اطلاع علاقمندان منتشر کردم.

مدتی هم وردپرس را با آژاکس در آمیخته بودم، که حالا تقریباً بی خیالش شده ام!

Page2Rss یکی از سایتهای پرکاربردی بود که در اردیبهشت ماه افتخار آشنایی با ایشان را داشتم!

خرداد ۸۷

خرداد را با معرفی Google Sites آغاز کردم.

بیست و هفتم می، مصادف با هفتم خرداد جشن تولد پنج سالگی وردپرس عزیز بود.

Face Off پروژه ای بود که مدتها در سر می پروراندمش و بالاخره با حضور دکتر مجیدی و دکتر مزیدی کلید خورد! پس از آن فیس آف آق فری و فواد و لوا زند و زهرا اچ بی به فاصله کمی از همدیگر منتشر شدند تا ریشه FaceOff در وبلاگستان محکم شود! Face Off را همزمان با چهارمین وحله انتشار رسماً از بلاگ نوشت جدا کردم و به زیر دامنه آن منتقل کردم.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!