Windows Se7en – Build 6956

مدتی پیش آرمین احمدی عزیز لطف کرد و نسخه بتای جدید ویندوز ۷ مایکروسافت رو برام فرستاد. این نسخه نسبت به نسخه های قبلی بهبود چشمگیری پیدا کرده. در حال حاضر من تمام فعالیتهام رو روی این سیستم عامل منتقل کرده ام، و در طول ده روز گذشته مشکل خاصی باهاش نداشتم.

و اما ویژگی های جدید Microsoft Windows 7 – Build 6956 :

بالا رفتن سرعت و کیفیت در کنار پائین آمدن استفاده سیستم عامل از منابع سیستمی:

ویندوز هفت، بدون شک بسیار کمتر از ویستا از منابع سیستمی همچون CPU و RAM استفاده می کند و بخش زیادی از قدرت آنها را در اختیار نرم افزارهای دیگر قرار می دهد.

همانگونه که قبلاً هم وعده داده شده بود، مایکروسافت تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا زمانهای پرت سیستم عامل (مانند زمان لود شدن، زمان خاموش شدن، زمان برگشت از Standby و…) را کاهش دهد. بهبود یافتن این زمانها در نسخه بتایی که به تازگی عرضه شده است، به روشنی مشهود می باشد.

استفاده مطلوبتر از باتری:

با توجه به توسعه یافتن تعداد کاربران کامپیوترهای همراه، سیستم عاملها باید توجه بیشتری به استفاده از باطریها داشته باشند. ویندوز ۷ نیز نسبت به سیستم عاملهای قبلی مایکروسافت دارای ویژگیهای برتری در این زمینه است. که از آن جمله می توان به کم نور شدن صفحه مانیتور در زمانهای بیکاری اشاره نمود.

بهبود یافتن ویژگی پائین آوردن میزان درخشندگی صفحه نمایش در زمانهای بیکاری در ویندوز7 باعث بالا رفتن بیشتر عمر باطری می شود
بهبود یافتن ویژگی پائین آوردن میزان درخشندگی صفحه نمایش در زمانهای بیکاری در ویندوز۷ باعث بالا رفتن بیشتر عمر باطری می شود

بهینه شدن نوار Taskbar:

نسخه جدید نوار Taskbar ویندوز کاملاً با آنچه که پیش از این دیدید متفاوت است. در نوار جدید، هر برنامه با یک آیکن نمایش داده می شود و تمام پنجره های برنامه مذکور بر روی همان آیکن تجمیع می شوند، بطوری که با قرار دادن نشانگر ماوس روی آیکن مربوطه نسخه thumbnail هر پنجره قابل مشاهده خواهد بود.

حتی شما می توانید برخی از برنامه های پر کاربرد را در این نوار Pin کنید تا دسترسی سریعتری به آنها داشته باشید (نسخه پیش رفته QuickLunch).

Taskbar جدید ویندوز 7
Taskbar جدید ویندوز ۷

البته ویژگی Thumbnail با محصولات مایکروسافت فعلآً سازگارتر است. مثلاً با نگه داشتن ماوس روی آیکن IE همه Tabهای باز هم به نمایش در می آیند. این در صورتی است که در مورد Firefox فقط پنجره ها نمایش داده می شوند و Tabهای داخلی دیده نمی شوند!

نامرئی کردن پنجره ها:

ویژگی Show Desktop از گزینه های گاهاً پر کاربرد و به درد بخوری است. این ویژگی نیز در ویندوز ۷ دستخوش بهبود گردیده. با نگه داشتن نشانگر ماوس روی آیکن Show Desktop که حالا در انتهای سمت راست نوار Taskbar و بعد از ساعت قرار گرفته است، همه پنجره های باز حالت نامرئی پیدا می کنند و کاربر قادر خواهد بود تا صفحه میزکار را ببیند. البته همچنان با کلیک کردن روی این آیکن، پنجره ها به حالت Minimize در می آیند.

پنجره ها روی دسکتاپ ویندوز 7

ویژگی نامرئی شدن پنجره ها در ویندوز 7
ویژگی نامرئی شدن پنجره ها در ویندوز ۷

بهبود یافتن مدیریت شبکه:

بنا به تجریه دریافته ام که سرعتِ یافتن و رد و بدل کردن اطلاعات در شبکه (حداقل در مورد شبکه Workgroup – Lan و Wireless با Access Point) نسبت به Windows XP بسیار بسیار و نسبت به Windows Vista کمی بهبود یافته است!

در مورد اتصالات VPN، نوع IKEv2 نیز به انواع PPTP، L2TP و SSTP اضافه شده که متاسفانه فعلآً به دلیل عدم سازگاری با سرور موجود در ISP موفق به تجربه آن نشده ام.

همچنین Connect کردن انواع اتصالات در Windows 7 نسبت به Vista کم دردسرتر شده است و Wizard بی موردی که ایجاد شده بود، حذف گردید!

نمایش اتصالات فعلی شبکه در ویندوز 7
نمایش اتصالات فعلی شبکه در ویندوز ۷

Share کردن منابع در Windows 7 نیز نسبت به Vista راحتتر شده است و کاربران عمومی می توانند تنظیمات حرفه ای تری را با کمک Wizard موجود اعمال نمایند.

توسعه یافتن مدیریت Deviceها:

علاوه بر اینکه ویندوز۷ از Bluetooth بصورت پیشفرض پشتیبانی می کند، صفحه Devices and Printers آن نیز تغییرات زیادی داشته است که همه آنها در جهت راحتتر کردن کارها صورت گرفته اند.

صفحه مدیریت سخت افزارهای جانبی در ویندوز 7
صفحه مدیریت سخت افزارهای جانبی در ویندوز ۷

Paint و WordPad جدید:

برنامه های ساده Paint و WordPadی که در تمام نسخه های سیستم عامل Windows موجود هستند، این بار با شکل و شمایل جدیدی ظاهر می شوند:

شکل و شمایل جدید Paint در ویندوز 7
شکل و شمایل جدید Paint در ویندوز ۷
ظاهر جدید WordPad در ویندوز7
ظاهر جدید WordPad در ویندوز۷

شاهوار مطلب کاملی در رابطه با WordPad ویندوز۷ نوشته است، که در صورت علاقمندی می توانید آنرا بخوانید.

سازگاری با نرم افزارها و سخت افزارها:

من براحتی توانستم تمام درایورهای ویندوز ویستا را روی نسخه بتای ویندوز ۷ برای سخت افزارهایم بکار ببرم. در مورد نرم افزارها هم مشکل خاصی نبود جز اینکه Kaspersky 7 روی ویندوز ۷ با نرم افزار BW Meter مشکل داشت و با نصب این دو، هنگام لود شدن سیستم هنگ می کرد! به همین دلیل مجبور شدم از آنتی ویروس Mcafee Enterprise 8.7 استفاده کنم.

نرم افزار حسابدار کامپیوتر هم در هنگام اجرا پیغام خطاهای متعددی می داد! و هر کاری کردم مشکلاتش برطرف نشد.

نرم افزار Acrobat Professional 8 ME با اینکه درست اجرا می شود و خوب هم کار می کند، ولی پس از نصب خبری از پرینتر مجازی Adobe PDF نبود! لذا من مجبورم ابتدا فایلها را با پرینتر Microsoft XPS Document Writer به فایل XPS تبدیل کنم و سپس از بخش Create PDF from File در نرم افزار Acrobat Pro آنرا به PDF تبدیل نمایم!

غیر از این موارد نه تنها مشکلی با این سیستم عامل نداشته ام، که از کارکرد آن نسبت به ویندوز ویستا، چندین برابر راضیتر هستم.

و در آخر:

آنچه که در بالا آمد، تنها گوشه ای از ظواهر نسخه بتای سیستم عامل جدید مایکروسافت مشهور به Windows 7 بود که در نخستین نگاه به چشم می آیند! مسلماً در آینده شاهد تغییرات چشمگیرتری در این سیستم عامل خواهیم بود تا آن زمان من نیز مشتاقانه منتظر نسخه های بعدی این سیستم عامل قدرتمند خواهم نشست تا از آنچه که Microsoft به ارمغان می آورد لذت ببرم!

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۶۳ دیدگاه برای “Windows Se7en – Build 6956”

 1. راستش بر خلاف ویستا نمیدونم چرا نسیت به ۷ بسیار خوش بین هستم و فکر میکنم اقبال عمومی هم نسبت به ویندوز ۷ بیشتر از ویستا خواهد بود.

  لگر قبول کنیم که ویستا همانند ME بوده پس باید برای ویندوز ۷ موفقیتی همچون XP انتظار داشت

 2. سلام
  خیلی عالی هست.
  تبریک می گم … ! این نسخه کرک داره ؟ یک نسخه ای که من دارم متاسفانه نداره :(

 3. آخه برادر cpu 1.7 منو چه به windows 7en.
  ولی ویستا فک کنم قشنگتر باشه گرچه با ویستا هم زیاد کار نکردم…

 4. خود منم دل خوشی از ویستا ندارم و پیشنهادم تو این بازه زمانی ویندوز ایکس پی هست .

  متاسفانه مایکروسافت نتوانست به بسیاری از وعده های خود در قبال ویستا عمل کند و نهایتا با حذف بسیاری از قابلیتهای آن ، ویستا را تنها با ظاهری جدید به بازار عرضه نمود و از آنجایی که قبلا تبلیغات بی شماری را بر سر امکانات جدید ویستا پخش کرده بود و آن امکانات در ویستا ارائه شده وجود نداشتند ! با اقبال عمومی کمی مواجه شد اشتباهی که ۱ سال بعد و پس از استقبال ضعیف کاربران از ویستا ، خود مایکروسافت نیز پذیرفت .

  به نظر من ویندوز ویستا چیزی شبیه ویندوز ME است که بعد از ۹۸ عرضه شد . ویندوزی زیبا که معرف امکانات جدیدی بود و البته جای کار داشت و بسیار ناپادارتر از ۹۸ و اقبال عمومی ظاهر شد و با آمدن XP یک نسخه کامل و قابل قبول را از مایروسافت شاهد بودیم .

  امیدوارم این اتفاق در مورد seven هم بیافتد .
  چون seven در واقع همان هسته ویستا را دارد و حتی به گفته مایکروسافت کاربران ، نیازی به دریافت درایور برای سخت افزارشان برای این ویندوز نخواهند بود و همان Driver های ویندوز ویستا قابل نصب در ۷ خواهند بود . قرار است در این نسخه امکانات فراوانی به ویندوز اضافه شود امکاناتی که بسیاری از آنها در ویستا حذف شدند …

  فعلا که از ایکس پی لذت می بریم و بی صبرانه منتظر نسخه نهایی seven خواهیم بود :D

  ضمنا مقاله کاملی بود … ممنون … در لینکدونی سایت قرار داده شد ;)

 5. من هم نصبش کردم، اصلا از taskbar اش خوشم نیومد اول فکر کردم عادت می کنم اما حقیقت اینه قدری زمان بیشتر می گیره که برنامه ای که می خواهی رو باز کنی، ضمن اینکه این حال pin کردن دیگه مسئله رو پیچیده می کنه!!! مثل حسن من فکر می کنم ۷ بهتر بشه اما این چیزی که فعلا دیده شده خیلی تغییرات خواهد داشت احتمالا مایکروسافت هم به دنبال kernel بهینه تری است و هم قصد دارد فایل سیستم جدیدی را استفاده کنه…

 6. پست خوبی بود.
  ترغیب شدم در روزهای نه چندان دور از این سیستم عامل به مثابه اکس پی استفاده کنم.
  به نظر میرسد موفقیتی همچون اکس پی را کسب کند. چون به نظر میرسد ویستای شدیدا بهبود یافته است.

 7. تا حالا اینجوری به موضوع نگاه نکرده بودم! این هم نگاه جالبیه! ایشالله که چنین باد

 8. راستش من تابحال دنبال کرکش نبوده ام. اما آرمین خان لطف کرده بودند و یه سی دی حاوی انواع و اقسام کرک هم برام فرستادند. از ایشون می پرسم و خبرتون می کنم.

 9. سلام توضیات کامل چگونه میتوان این سیستم عامل را تهیه کرد
  باتشکر

 10. یه مدت با پایگاه داده مشکل داشتم. گفتم شاید از این پلاگین باشه! اما حالا از پاسخ دادن دستی به نظرات خسته شدم! دوباره برگشتم به روال گذشته! :دی

 11. سلام
  ممنون از مطبت اگه لطف کنی لینک دانلود هم برام بفرستی ممنون میشم

 12. همچنان در حال دانلود ۷ هستم.
  اگه کرکشو پیدا کردی یه خبری به ما بده ممنون می شیم

 13. Hey tu, khejalat nemikeshi, kam khali beband, to win7 beta ro nadidi che berese bahash kar koni nazaram bedi, dafe bad khasti matlab copy koni linke manba’a ro bezar , adam sho dige khali naband… TANKS.

 14. سلام امیدوارم که حال همه خوب باشه می خواستم اگه بتونم مشکل اونهایی رو که ویندوز ۷ رو دانلود کردنو منتظر کرکش هستنو حل کنم.
  این کاری که می خواهم بگم تو(versin 6.1( build 6801 کار می کنه.
  اول از یکی از سریال های زیر استفاده کنید من از اولیش استفاده کردم.
  J7PYM-6X6FJ-QRKYT-TW4KF-BY7H9
  D67PP-QBKVV-6FWDJ-4K2XB-D4684
  HQDKC-F3P6D-C9YYM-HRB89-QDBB7
  76DX2-7YMCQ-K2WCP-672K2-BK44W
  2RG93-6XVFJ-RKHQ7-D2RTT-3FMQT
  TT63R-8JGWP-WWT97-R6WQC-4CVWY
  YQJX6-D6TRM-VWBM7-PHDJK-YPXJH
  Q7J7F-GQHBT-Q42RQ-2F8XV-2WKKM
  KH4X7-JY8G7-RCD7G-BYDJW-YTPXH
  WYBJ8-8QVP3-24R82-VV2VP-72Q9W
  9DP2R-W78GJ-GJBKW-CKR46-H3WYT
  CXB7F-WWCM4-BP9V3-2YH43-RK8Y6
  W9BYV-K2TB8-4YDJT-QBQWP-KFDHB
  WGDJW-B8DYC-WVKX4-6MKF4-B8PK8
  2PHXF-9PBDW-D3WWY-CPDKD-XG87V
  خوب بعد از وارد کردن سریال وارد ویندوز بشید و داخل properties در قسمت my computer می بینید که نوشته برای فعال سازی کلیک کنید البته قبلش به اینترنت وصل باشید چون اینکار توسط سایت مایکروسافت انجام میشه (نترسید نمیگه ویندوزو از کجا آوردید) بعد از اتمام کارش که چند ثانیه بیشتر طول نمی کشه می بینید که ویندوز فعال شده.
  البته بگم که این سریال ها به قول سایتی که در اختیار مردم قرار می گذاشت : برای نسخه اولیه ویندوز ویستا هستش.
  امیدوارم که بتونم کمکی کرده باشم به امید رضایت همگان.

 15. سلام آقا
  من یکی دانلود کردم که در نهایت فهمیدم سرک کلاه رفته و همون ویستا رو دانلود کردم. اگر کسی میتونه لینکی معرفی کنه یا لااقل سایتی که لینکهای این ویندوز رو گذاشته رو بگه، ممنون می شم

 16. سلام به همگی .
  برای دانلود ویندوز ۷ میتونید از سایت:www.soft-iran.coom استفاده کنید که لینکشم مستقیمه. البته بگم که ورژن این ویندوز (version6.1(build 6801 هستش

 17. به نظر من که از ویستا بهتره اما در کل خیلی تفاوت نداره. نمی دونم چرا تغییراتش انقدر کم و جزئی بوده؟

 18. این نسخه ها هنوز ابتدایی هستند و تا نسخه نهایی حدود یکسال فاصله داریم. فکر می کنم به تدریج شاهد تفاوتهای بیشتری خواهیم بود.

 19. من روش شما رو روی نسخه ۶۹۵۶ انجام دادم اما شماره سریالها رو قبول نمی کرد!

 20. ویندوز ۷ و ویستا از نظر ظاهری فرقی با هم ندارن به جز چند مورد بسیار جزیی .

 21. جالب بود من هم نصب کردم سرعتش واقعا جالبه البته من مدتهاست که ویستا نصی کرده ام ولی ۷ در مقایسه با ویستا سرعت واقعا بهتری دارد
  یک سوال شما خبر ندارید که WinFs همراه با ۷ ارائه خواهد شد یا خیر
  و اینکه چرا به یکی از بزرگترین ویژگی های ۷ یعنی MultiTouch اصلا اشاره ای نکرده اید

 22. واقعا باید به Microsoft خسته نباشید گفت که بعد از ۷ سال قابلیتهای Mac OS X رو داره به Windows آینده اش اضافه میکنه!! جالبه که شماها هم براش غش و ضعف میرین!
  واقعا به شرکتی که داره با کپی کاری از OS هفت سال پیش بقیه [(OS X 10.3 (Panther] محصول جدید میده بیرون و دل ملت رو هم شاد نگه میداره باید آفرین گفت!!

 23. ببخشید من ویندوز ۷ دارم و می خواستم تم روش نصب کنم برای همین فایل uxtheme.dll و scvhost.dll و themeui.dll رو حذف و فایل جدید جایگزین کردم اگه میشه فایل های اورجینال رو برام پیدا کنید تلاش های خودم ثمر نداشت
  ممنون(:

 24. چقدر پرسنل نشستن و می نویسند و اجرا می کنن خسته نباشید می گم هنوز مونده به مک برسه لینوکس رو یه نفر نوشت ویندوز هم یه پرسنل نوشتن :)

 25. سلام صادق جان،
  آیا این ویندوز با نام Windows seven به بازار میاد میاد یا اسمش عوض میشه ؟ اگر اطلاعی داری بگو ما هم بدونیم. راستی تولدت هم با تاخیر زیاد تبریک میگم.

 26. Windows 7
  file://localhost/D:/Test/030109/Windows 7/Windows 7 beta 1 (7000.0.081212-1400) » ۲BakSa.Net.mht

 27. اما من چند تا نسخه بتای مختلف که نصب کردم، احساس می کنم که به تدریج ظاهر Seven از ویستا داره متفاوت تر میشه!

 28. من که فعلآً راهی پیدا نکردم برای کرک ۷! اگه شما پیدا کردی یه ندایی هم به ما بده!

 29. فعلاً که همه جا اسمش همین بوده! نمیدونم بعداً چه تصمیمی گرفته خواهد شد.
  ممنون

 30. سلام دوستان این ورژنی که جدیدا این سایت گذاشته هم ببینید اینو منم نصب کردم شما هم نصبش کنید کار می کنه

  http://www.mrysoft.com/article-1010–0-0.html

  چند اسکرین شات هم موقع نصبش داره و در یک فایل هم بیشتر نیست من که تستش کردم :d

 31. سلام
  با آرزوی موفقیت danlod.com
  لطفا” توضیح دهید که چه گونه ویندوز ۷ را دانلود کنیم
  لطفا” به فارسی پاسخ دهید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.