شبکه گوگلی اتصال دوستان برای وبلاگها

مدتی پیش درباره “اتصال پروفایل گوگل به سایر شبکه های اجتماعی” مطلبی نوشته بودم و در آنجا اشاره کرده بودم که گوگل درصدد است تا شبکه اجتماعی بزرگی را راه بیاندازد. گوگل در این پروژه سایتها و وبلاگها را مورد هدف قرار داده است و می خواهد شبکه ای از دوستان و طرفداران را تشکیل دهد.

با راه اندازی شبکه Google Friend Connect، در وبگاهتان، بازدیدکنندگان می توانند:

 • با حساب کاربری Google، Yahoo، AIM، و یا OpenID لاگین کنند
 • با کاربران دیگر وبلاگتان ارتباط داشته باشند، نظر بگذارند، فیلم یا موزیک رد و بدل کنند، و یا بازی نمایند!
 • از دیگر دوستانشان در شبکه های اجتماعی دیگر یا لیست دوستانشان در ایمیل، دعوت کنند که به وبلاگتان بپیوندند.

اما اینها چه فایده ای دارند؟

 • با پیوستن بازدیدکنندگان به سایت یا وبلاگ شما، آدرس آن در لیست پروفایلشان قرار می گیرد و از این پس آدرس وبلاگتان را هرگز فراموش نخواهند کرد. سایر دوستان شان نیز از طریق بازدید از پروفایلشان به آدرس وبگاه شما دسترسی خواهند داشت.
 • دوستان حرف همدیگر را بیشتر قبول دارند! لذا اگر یکی از اعضای وبلاگتان به دوستان دیگرش ایمیل بزند و از آنها برای بازدید از وبگاه شما دعوت کند، تاثیر زیادی در جذب بازدیدکنندگان بیشتر خواهد داشت.
 • با نصب گجت شبکه اعضا در وبلاگ، بازدیدکنندگان می توانند طرفداران وبلاگتان را شناسایی کنند و با آنها ارتباط برقرار نمایند.

اما از کجا باید شروع کرد؟

سرویس اتصال دوستان گوگل، هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد و به بهره برداری عمومی نرسیده است. اما اگر علاقمندید که این سرویس را تست کنید، لازم است که این فرم را تکمیل نمائید تا در اولین فرصت، گوگل با ارسال ایمیلی، شما را برای تست پروژه دعوت نماید.

پس از دریافت دعوتنامه در سه گام می توانید عضو این شبکه شوید: از لیست گجتهای گوگل، (نظرات، لیست طرفداران، بازی و…) گجت مورد علاقه تان را انتخاب کنید. کد گجت موردنظر را کپی کنید و آنرا در جایی از سایت که دوست دارید قرار دهید.

از صادق جم

یکی مثل همه!

۳۸ نظر دربارهٔ «شبکه گوگلی اتصال دوستان برای وبلاگها»

 1. درود…لذت بردم کاشکی همه اینگونه بودند و دانسته های خود را به اهلش انتقال میدادند.ایکاش اینگونه بود.رفیق جوانم

 2. باسلام. من خیلی دوست دارم به این شبکه گوگل وصل بشم. ولی نتونستم. اگه می شه کمک کنید ممنون می شم. هیچ وقت محبتتون رو فراموش نمی کنم. به من هم سربزنید.

 3. چی بگم از کیا بگم

  فقط اگر عاشقی بیا توی سایت ما یک بار بیای مشتری میشی

  دددددددددددددددددددددووووووووووووووووووووووووتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتددددددددددددددددددددددددااااااااااااااااااااررررررررررررررررمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

 4. ارسلان جان!
  برای عضویت در شبکه گوگلی هر وبلاگ تنها کافیست که روی گزینه “Join” کلیک کنید و با آی دی گوگل خود وارد شوید.
  اما اگر تمایل دارید که این قابلیت را به وبلاگتان اضافه کنید، لازم است که به این آدرس بروید و وبلاگتان را ثبت کنید: http://www.google.com/friendconnect/

نظرات بسته شده‌اند.