من صفر شدم!

می گویند در عصر اطلاعات و ارتباطات، هرکس که اطلاعات بیشتری داشته باشد، قدرتمندتر است! اما ابزارهای ذخیره کننده اطلاعاتی ما در صورتی که به درستی محافظت نشوند، زیاد هم قابل اعتماد نیستند.

روز جمعه در یک حرکت انتحاری، ناگهان متوجه شدم که یکی از درایوهای هاردم بصورت unlocated در آمده است. معلوم شد که پارتیشن آرشیوم بوده که کلیه نرم افزارها و فایلهای دانلودی و مهمتر از همه آنها، بکآپ حسابداری در آن قرار داشتند.

بقیه درایوها هم از این عملیات انتحاری بی نصیب نمانده بودند. My Documents که در پارتیشن E قرار داشت و حاوی کلیه اطلاعات شخصی من بود، باز نمی شد!

ابتدا فکر کردم که شاید بلایی روی Permissionهای سیستم عامل آمده باشد، اما فاجعه بسیار پیچیده تر از آن بود!

شاید جدول پارتشین های هارد صدمه دیده باشد! نرم افزار Partision Table Doctor را نصب کردم، اما گویا این هم نبود!

از انجام دادن سایر اقدامات که ممکن بود مشکل را بیشتر کند، خودداری کردم. فوراً هارد را جدا کرده و روی سیستم دیگری نصب کردم تا عملیات Recovery را آغاز کنم.

Get Data Back for NTFS، Search and Recover، Easy Recovery Professional، Media Recover، Zero Recovery، O&O Disk Recovery، File Rescu Pro، MultiStage Recovery، Recover My Files و چندین نرم افزار دیگر نتوانستند کاری از پیش ببرند! بعضی از آنها تنها قادر بودند لیست فایلها را ردیف کنند و بعد از برگرداندن، هیچکدام از فایلها قابل استفاده نبودند. حتی نرم افزارهای ترمیم فایل نیز قادر به مرمت کردن فایلهای صدمه دیده نبودند.

این اولین باری است که بعد از حذف اطلاعاتم، نتوانسته ام آنها را بازیابی کنم. به هر حال اکنون بعد از دو روز تلاش شبانه روزی به این نتیجه رسیده ام که متاسفانه گویا باید بی خیال تمام اطلاعات های از دست رفته شوم و از صفر شروع کنم.

اما این بار بیش از همیشه متوجه این موضوع شده ام که “همیشه و همه اطلاعات قابل بازیابی نیستند” لذا عقل حکم می کند که حتماً از اطلاعاتتان نسخه پشتیبان داشته باشید تا به درد من دچار نشوید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۷ دیدگاه برای “من صفر شدم!”

 1. من هم این مصیبت بزرگ رو به شما تسلیت میگم , من هم مورد مشابهی چند ماه پیش , برایم پیش اومد :دی

 2. سلام

  کار نشد نداره با برنامه R-studio میتونید براحتی پارتیشن از دست رفته رو ریکاوری کنید . البته اولش باید یک اسکن کلی از پارتیشن داشته باشید بعد شروع به ریکاوری .

 3. وای خدای من
  بهت تسلیت می گم
  من این بلا رو سر کامپیوتر چند نفر آوردم ولی هنوز سر خودم نیومده و اصلا نمی تونم تصور کنم که همچین بلایی سرم بیاد الان رفتم نسخه پشتیبانم رو آپ دیت کنم!
  حالا علتش چی بوده؟!!!

 4. منم نمی دونم الان یه نظر ارسال کردم
  ارسال شد یا نه چون داره بهم ارورر می ده!!!

 5. آقا من هم گرفتار شدم

  من هنوز از نرم افزاری که شما اون رو تایید میکنید و میگید که بدرد بخور هستش استفاده نکردم الان میخوام اون رو دانلود کنم و استفاده کنم
  کل اطلاعات و سوابق مربوط به ۲۰۰۰ تجهیز و ماشین که فوق العاده برای مجتمع صنعتی ما بود به کلی و به یکباره پرید حالا نمیدونم واقعاً این نرم افزار شما میتونه کمکمون کنه یا نه ؟
  بحث کل با خارجیهاست ،

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.