تولد ۵ سالگی وردپرس

I Love WordPressپنج سال پیش در ۲۷ می ۲۰۰۳، WordPress بعنوان یک سیستم وبلاگ نویسی کدباز، برای نخستین بار عرضه شد. در این بیست ماهی که من از بلاگر به هاست شخصی نقل مکان کرده ام، وردپرس مدیریت وبلاگم را بر عهده داشته است و من واقعاً به آن مدیونم.

روزی که تصمیم گرفتم بلاگ نوشت را روی هاست و دامنه شخصی مدیریت کنم، هیچ اطلاعی از نحوه نصب و راه اندازی سیستم های مدیریت وبلاگ روی هاست شخصی نداشتم. راستش را بخواهید در آن زمان اصلاً نام وردپرس را هم نشنیده بودم! و بیشتر تصمیم داشتم به سمت موویبل تایپ بروم. اما نصب، راه اندازی و سپس منابع اطلاعاتی و پیدا کردن قالب و افزونه برای MT آنقدر سخت بود که تصمیم گرفته بودم قید هاست شخصی را بزنم. تا اینکه با وردپرس آشنا شدم.

در نظر اول به ذهنم رسید، سیستمی مثل MT با آن شهرتش، منابع متمرکز و زیادی در زمینه افزونه و قالب و… ندارد، چه رسد به وردپرس! اما بعد از نصب، متوجه شدم که واقعیت چیز دیگری است.

امروز، بعد از گذشت بیست ماه، از کار با وردپرس، معتقدم که هیچ سیستم مدیریت منابع تحت وب، نمی تواند مانند وردپرس برای مدیریت وبلاگ مناسب باشد. من در این مدت هیچ کاری نبوده که با وردپرس نتوانم به انجامش برسانم. در هر موردی، چندین افزونه پیدا کرده ام که هر نوع عملیاتی را براحتی قابل انجام می کنند.

بدون آنکه تجربه ای در کدنویسی قالبهای PHP داشته باشم، با کمی آزمایش و خطا براحتی قادر شدم تا بعد از پیدا کردن قالب دلخواهم از میان هزاران قالبی که برای وردپرس طراحی شده اند، آنرا با کمی تغییرات به فارسی برگردانم. و در این مدت شش قالب به تن بلاگ نوشت کرده ام.

گذشته از همه اینها، تیمی قدرتمند بنام وردپرس فارسی تمام توانشان را به کار گرفته اند تا ضمن بومی سازی این سیستم قدرتمند، به کاربران فارسی زبان در حل مشکلاتشان کمک کنند.

و همه اینها دست به دست هم می دهند تا من امروز با افتخار اعلام کنم که بلاگ نوشت با نیروی وردپرس مدیریت می شود.

۵ سالگی WordPress عزیز را به بنیانگذاران این سیستم قدرتمند و کاربرانش در سراسر جهان، تبریک عرض میکنم.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

یک دیدگاه برای “تولد ۵ سالگی وردپرس”

  1. کاملا با شما موافقم ، و البته خیلی دوست داشتم به جشنی که برای ۵ سالگی ورد پرس در سن فرانسیسکو برگزار میشه شرکت کنم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.