Google Sites

http://sites.google.comدر مطلب قبلی درباره سرویس های Google Apps اشاراتی کرده بودم. یکی از سرویس هایی که گوگل در این بخش به دارندگان دامنه های شخصی ارائه میدهد، Google Sites است که توسط آن میتوانند سایت شان را به کمک گوگل منتشر کنند.

اما حالا گوگل تصمیم گرفته است که این سرویس را برای همگان فراهم کند. یعنی همه دارندگان حساب کاربری گوگل، بتوانند یک سایت بوسیله گوگل بسازند، و اطلاعاتشان را با هم به اشتراک بگذارند، و یا به کمک آن به انجام پروژه های تیمی و گروهی بپردازند.

بدین ترتیب شما می توانید یک آدرس شخصی بصورت http://sites.google.com/your-website برای خودتان داشته باشید و در فضایی معادل ۱۰ گیگابایت اطلاعاتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Google Sites به شما این امکان را می دهد که هر چند صفحه که می خواهید در سایتتان بسازید و فایلهایتان را در آنها بچینید. برای این کار شما نیاز به داشتن هیچ اطلاعاتی در زمینه زبان های برنامه نویسی تحت وب ندارید! کار کردن با کنترل پنل این سرویس دهنده، حتی از کار کردن با Word هم ساده تر است!

شما می توانید سایت تان را برای بازدید عموم باز بگذارید، یا اینکه دیدن آنرا برای عده ای که دعوتشان می کنید، امکان پذیر کنید.

برای نمونه شما می توانید، از سایتی که من ساخته ام دیدن کنید. البته این سایت بر روی دامنه blognevesht.com تنظیم شده است، ولی قابلیتهای آن با یک اکانت بدون دامنه هیچ تفاوتی ندارد.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!