دیگ ملّی

اگر با بالاترین، دنباله، مهندس، و سایتهای اینچنینی که پرتالهای شبیه سازی شده ای از سایت Digg هستند، آشنا باشید، می دانید که روش کار در اینگونه سایتها این است که کاربران عضو، لینکهای جالبی را که در حین وبگردی هایشان به آنها برخورد می کنند، در این سایتها گرد می آورند و با دیگران به اشتراک می گذارند. سایر اعضا نیز با دیدن لینکها، به آنها امتیاز مثبت یا در بعضی از آنها منفی می دهند.

در بین نسخه های ایرانی، بالاترین معروفترین سایت می باشد که با وجود قیلطر شدن، همچنان بزرگترین سهم را در بین کاربران و بازدیدکنندگان دارا می باشد. اما اخیراً نمونه دیگری از سایتهای اینچنینی آغاز بکار نموده است بنام پرشین دیگ یا دیگ ملی!

در چند دقیقه ای که مشغول کار کردن با این سرویس بودم، تفاوتهای عمده ای که بین پرشین دیگ و بالاترین به نظرم رسید، عبارت بودند از:

۱- عدم محدودیت در ثبت نام کاربران

۲- عدم محدودیت روزانه در ارسال لینک

۳- عدم وجود امتیاز منفی برای لینکهای ارسالی

۴- عدم تشخیص خودکار لینکهای تکراری

۵- امکان ارسال لینک به سرویس های بوکمارکینگ

۶- امکان ذخیره کردن لینکها در حساب کاربری شخصی

البته با توجه به تازه تاسیس بودن این سرویس، هنوز نمی توان داد سخن از مزیتها و معایب آن سر داد. اما بد نیست شما هم در پرشین دیگ عضو شوید و آنرا تست کنید.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۱۲ دیدگاه برای “دیگ ملّی”

 1. سلام… صادق جان میخواستم بیام پیغام خصوصی بدم و ازت بابات اون کد تشکر کنم که دیدیم پست جدید دادی!!! :D

  تقلب میکنم ودر حالی که از این پستت تشکر میکنم و میرم برای عضو شدن ، بابت اون یکی هم تشکر میکنم!!!

  موفق باشی.

 2. من دنباله رو ترجیح میدم… چون هم مهیار (طراحش) رو میشناسم و هم کاربرهاش خوش اخلاق هستن…!
  موفق باشی …

 3. من خودم راستش کار نکردم باهاش اما با نظرت موافقم و تا خبردار شدم لوگوشون رو گذاشتم توی وبلاگ.

 4. قبلا از اینکه به این موضوع پرداخته اید تشکر میکنم. لینک این موضوع را در قسمتی مخصوص قرار خواهم داد. در اشاره به امکانات پرشین دیگ باید بگویم که دیگ ملی در مرحله بتا قرار دارد و کماکان رو به پیشرفت است. برخلاف بالاترین , آنچه که ما از اون دوری می کنیم فشار و محدودیت است. کاربر باید آزاد باشد. ولی همانطور که ما به کاربر احترام میگذاریم انتظار داریم لینکهای کاربران نیز در چهار چوب قوانین اندک پرشین دیگ باشند. پیشرفتهای دیگ ملی در وبلاگ اون در آدرس http://blog.persian-digg.com/ منتشر خواهد شد. امروز هم یک امکان جدیدی برای صاحبان وبلاگها و وبسایتها که سایتهای دنباله و بالاترین ندارند را ما به کاربران معرفی کردیم. در ضمن تشخیص خودکار لینک تکراری هم هستش! ;) با تشکری مجدد. مدیریت پرشین دیگ

 5. می بینم که هر کی نظر شخصیشو داده، خوب منم از مهندس خوشم میاد البته اگه کاربرانش فقط در زمینه های مرتبط با آن مطلب ارسال کنند.
  صادق جان از یه چیزه دیگه هم خوشم میاد اونم قالبه سه سایدست چون می شه از فضای وبلاگ بیشتر استفاده کرد.
  و …

 6. به نظرم reddit هم خوبه.البته سرویس ایرانی نیست اما چون به خوبی از زبان فارسی پشتیبانی می کنه خوبه.
  امیدورام یه روزی تو دیگ بشه مطلب رو به فارسی داد. :)

 7. خوشحال شدم دیدم اینم راه افتاده.
  تا وقتی ما سرویس های زیاد اینترنتی نداشته باشیم وبلاگستان (حوزه آی تی) پر باری هم نخواهیم داشت. چون چیزی وجود ندارد که درباره‌اش بنویسیم یا اخبار جدید و ترفند هایش را یاد بدهیم….

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.