دو سال از بلاگ نوشت گذشت

دهم آذر ۸۳ همراه با آغاز دسامبر ۲۰۰۴ اولین پست رو در «بلاگ نوشت» که روی سرویس دهنده بلاگر میزبانی میشد، قرار دادم. از همون روز اول به اون فقط بعنوان یه وبلاگ نگاه نمی کردم. بلکه می خواستم تا هویت من در دنیای تقریباً آزادتر سایبر باشه. جایی که بتونم خودِ «خودم» باشم، به دور از هر نقابی.

روزها از پی هم گذشتند، گاهی زود به زود و گاهی هم هفته به هفته بهش سر میزدم و از دغدغه ها و دلتنگی هام در اون می نوشتم. گرچه توجیه به روز نبودن هام برای خودم هم موجه نیستند، ولی حتی در اون روزها هم فکر و ذکرم پیش زندگیم در دنیای سایبر بود. زندگی ای که شاید از خیلی جهات بیشتر دوستش دارم.

و انگار همین چند روز پیش بود که با یکساله شدنش ذوق کردم و تصمیم به توسعه دادنش گرفتم. تا اینکه بالاخره از ۱۶ شهریور همزمان با پنجمین تولد وبلاگستان پارسی، به اینجا آوردمش تا بیش از پیش بهش برسم. اما هنوز خوب به خونه جدید عادت نکردم که دو سالگیش هم رسید! واقعاً که عجب تند می رود این قافله عمر!

گرچه گذر زمان به کوله بار تجربه هام در این دنیا اضافه کرده و گمان میره که حالا باید وبلاگ پربارتری داشته باشم ولی خودم هنوز در حسرت پستهایی هستم که می تونستم و ننوشتم.

امیدوارم که در آینده فارغ از این دنیای ماشینی وقتگیر و هزینه بر موقعیتی پیش بیاد که بتونم بیشتر به «بلاگ نوشت» بیام تا مداوم تر «خودم» بمونم.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۱۴ دیدگاه برای “دو سال از بلاگ نوشت گذشت”

 1. سلام دوست من . امیدوارم بلاگ نشوت ۲۰۰ ساله بشه . البته در کنار وب پاورلیفتر ! من مدت زیادی نیس با شما آشنا شدم و این آشنایی خیلی جزئیه . امیدوارم دوست خوبی برات باشم .فعلا … باید برگردم پادگان !

  صادق جم: ممنون که با وجود گذراندن دوران سربازی به من سر میزنی. من هم امیدوارم که وبلاگ من در کنار وبلاگ شما ۲۰۰ ساله بشه البته اگه عمرمون کفاف بده!

 2. صادق عزیز دومین سالگرد تولد بلاگنوشت رو صمیمانه تبریک میگم و امیدوارم به همه اهدافی که از نوشتن وبلاگ داری برسی.

  صادق جم: ممنون عمو شبلی عزیز! هدفم همون خود بودنه که منم امیدوارم بهش برسم.

 3. سلام صادق جان . زمان زیادی نیست که صادق عزیز رو می شناسم . گرچه نمی دونم بزرگی شخصیت و زیبایی های روحت رو تونسته ام کامل لمس کنم یا نه . اما یه چیزی همش تو گوشم نجوا داره که صادق جم انسانیه که با آدمای معمولی فرق داره . جایی خوندم برای اینکه وقتی که از دنیا میری بیهوده نمرده باشی باید پنجه هات رو در خاک فرو کنی و خاک رو چنگ بزنی نا وقتی میان و به زور می برنت یه اثری از خودت بین آدمها و رو سطح دنیا به جا گذاشته باشی . حرف قشنگیه … از وقتی دیدمت حس کردم اثری که روی اطرافیانت داری ، به خاطر دانش و قدرت فراوونی که تو وجودت هست باعث میشه از خودت نشونه های بزرگی باقی بگذاری که آیندگان ببینن و از اینکه هم عصر با تو زندگی نکردن ناراحت باشن … یادت نره به عنوان آدمی که CO2 ای که از ریه هاش به هوا پرت میکنه با بقیه خیلی فرق داره ، مسُولیت های بزرگی درقبال جامعه داری . اینا نه تعارفه و نه تعریف بی جا . تمام حقیقته که من به عنوان برادری که خودت قبولش کردی می گم و ازت می خوام مثل همیشه که تا حالا بودی فقط و فقط خودت باشی . چون ما به خودمون به خاطر همصحبتی با صادق ، همینجوری که هست می نازیم … امیدوارم زندگیت پر باشه از موفقیت هایی که لایقشون هستی . و البته یادت نره که صادق تا بی نهایت جا برای پیشرفت داره … خیلی دوستت دارم داداش بزرگه . در کنار خونواده و حدیثه خانم شاد باشی و موفق . تا یادم نرفته بهت تبریک بگم دومین سالگرد تولد بلاگنوشت رو که تو این دو سال خیلی عقلش خیلی بزرگتر از جسمش شده … از دعات محرومم نکن …

  صادق جم: محسن عزیز! داداش گلم! از اینکه اینقدر خوشگل مینویسی حسودیم میشه و البته خیلی به خودم می بالم که داداشی مثل تو دارم.

 4. سلام صادق جان . ضمن تبریک دو منظ.ره گرم یادآوری یا نه من اطیادت نمی کاهم تو را من چشم در راهم حداقل توقع داشتم پست تلفن ۱ رو بخونی

  صادق جم: علی جان! حسودیم میشه به دوستانی مثل تو که با وجود اینکه من به دلیل مشغله نمیتونم زیاد بهشون سر بزنم همیشه یادم میارن. ممنون

 5. سلام صادق جان! شرمنده که دارم دیر تبریک می گم به خدا حالم اصلا خوب نبود. تبریک اول بابت ۲ سالگی وبلاگت و تبریک دوم به خاطر ازدواج امیدوارم من رو هم دعوت کنی ! قربانت  

 6. آیا سلام؟آیا از آشنایی با شما دوست عزیز خوشوقت نشدم؟آیا تبریک به مقدار فراوان کفایت میکنه؟آیا آرزوی خوشبختی (در ازدواج) و موفقیت (در کسب و کار) چیز زیادیه که برآورده نشه؟

  صادق جم: آری! نمیدونم والله! یکیش هم کفایت میکنه! ایشالله برآورده میشه!

 7. وهمچنین تسلیت ؟ میگی چرا ؟ ۵ سال دیگه متوجه می شوی . صادق جان

  صادق جم: حالا تا ۵ سال دیگه وقت بسیاره! :d

 8. صادق جان  دو ساله شدن وبلاگت بهت تبریم می گم از ته دل و امیدوارم همش  و در همه حال به روز کنی وبلاگت دوست من . در ضمن یه تبریک دیگه هم مونده اونم تبریک آماده شدن برای عروسی  این بار هم آرزو می کنی زندگی سبزی  داشته باشی . شاد و پیروز  و موفق تر از دیروز باشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.