اوریانا فالاچی

اوریانا فالاچی را تا همین امروز هم نمی‌شناختم! ولی امروز که سومین روز درگذشت این روزنامه‌نگار و نویسنده ایتالیایی است، در روزنامه‌ها و وبلاگهای بسیاری از وی خواندم. بیشتر شهرت اوریانا بخاطر سبک بخصوص مصاحباتش با افراد بزرگ است که در آن مکرراً بر سوال خود تاکید می‌ورزد و به مصاحبه‌شونده اجازه نمی‌دهد که از پاسخ دادن به سوالاتش طفره رود.

از جمله مصاحبه‌های جنجالی او مصاحبه با شاه سابق ایران، آیت‌اله همینی، علی‌بوتو، یاسر عرفات، معمر قذافی، هنری کسینجر و… هستند. که خیلی دوست دارم بتوانم آنها را تهیه کنم و بخوانم.

نویسنده: صادق جم

یکی مثل همه!

۳ دیدگاه برای “اوریانا فالاچی”

 1. ااوریانافالاچی یک انسان بود وهمیشه زنده است او فقط به
  ددنبال حقیقت بودوحقیقت ازادی و مبارزه برای ازادی است

 2. با سلام.من مرحومه خانم اوریانا فالاچی را بیشترش به این خاطر دوست دارم و همیشه بهش احترام میذارم که از دین اسلام نفرت داشت . دینی که بخاطرش ما ایرانیان چه چیزا که از دست ندادیم.هر یک از ما ایرانیان چوب این دین مزخرف را می خوریم . بیخود نیست که در دنیای امروزی از همه ملل فاصله گرفته ایم و هیچ کس ما را قبول ندارد…..

  صادق: البته نظر شما و علت علاقه تان به خانم فالاچی محترم است.
  اما نظر من غیر از این است.
  من فکر می کنم که شما دین اسلام را با آنچه که امروز حاکمانمان با نام اسلام انجام می دهند باید تمیز دهی. این اسلام نیست که ما را در جهان گوشه گیر نموده است، این عملکرد مزخرف حاکمان به اصطلاح اسلامی ماست که این بلا را بر سرمان آورده.

 3. با سلام و عرض ادب.
  دوست عزیز نظر جنابعالی را خواندم و واقعا” به درست بودن آن پی بردم.واقعا” که این حاکمان جبار و نادان تمام ایران را نابودخواهند کرد .فکر می کنم با این ملتی که ما داریم و هر کاری را که حکومت می خواهد انجام می دهیم آنان را در رسیدن به هدف یاری خواهیم نمود….
  با تشکر و سپاس فراوان به روشنفکران…

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.